POLECAMY

"Krągła rewolucja" - piękno w każdym rozmiarze

Ze wszystkich stron media zarzucają nas wizerunkami szczupłych modelek i aktorek, produktami „light” i „fitness” oraz sposobami na osiągnięcie idealnej sylwetki i atrakcyjnego wyglądu. Jak nie dać się zwariować i pokochać swoje ciało takim, jakie jest? Rachel Chaplin i Tonya Sandis nawołują do „Krągłej rewolucji”!
"Krągła rewolucja" - piękno w każdym rozmiarze fot. septem.pl

Poradnik „Krągła rewolucja” Rachel Caplin i Tonyi Sandis to odpowiedź na problemy współczesnych kobiet, spowodowane kulturowo uwarunkowanymi kanonami piękna.  Ta książka skierowana jest do wszystkich kobiet, którym chociaż raz zdarzyło się tęsknić za niedoścignionym ideałem i  z nostalgią wzdychać do pięknych zdjęć celebrytek na okładkach. 

Zobacz także: Zdrowa dieta od A do Z – poradnik

Na „Krągłą rewolucję” składają się przemyślenia, do których punktem wyjścia stają się historie z życia Rachel Caplin, ilustrujące podnoszone w książce problemy. Co ważne – większość kobiet z całą pewnością może utożsamić się z przynajmniej jedną z opisanych w poradniku sytuacji. Razem z autorką przechodzimy przez kolejne etapy życia i wspólnie uczymy się akceptować i kochać siebie oraz swoje ciało.  W książce przywołane są także wypowiedzi innych kobiet – zarówno tych podobnym autorce,  jak i tych, których wygląd jest wzorem dla innych – aktorek i celebrytek. Pokazuje, że piękności z pierwszych stron kolorowych magazynów wcale nie są idealne. Ich magnetyczna siła polega jednak na tym, że zdają sobie sprawę ze swoich niedoskonałości i akceptują je.  

Zobacz także:  Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Przygotowane przez autorkę pytania, które czytelniczka powinna zadać samej sobie oraz krótkie afirmacje mają pomóc w pokochaniu własnego wyglądu. Skłaniają do zastanowienia i przeanalizowania sposobu postrzegania siebie.

W poradniku znajdziecie także proste, niewymagające wysiłku sposoby dbania o ciało. Pozwolą Wam one świetnie się bawić i zrelaksować!

Rachel Caplin rozprawia się z kompleksami współczesnych kobiet, wiecznie goniących za niedoścignionym ideałem. Pokazuje, że można mieć zbyt wystający brzuszek, dużą pupę, małe piersi lub nie nosić rozmiaru zero i jednocześnie czuć się piękną i szczęśliwą, osiągać swoje cele i odnosić sukcesy, nawet we dziedzinach, w których pozornie idealna sylwetka jest niezbędna takich, jak na przykład taniec. Sygnalizuje także problemy, z jakimi borykają się przedstawicielki grup zawodowych najbardziej narażonych na problemy z akceptacją własnego ciała i zaburzenia odżywiania – aktorki, modelki, tancerki.

Zobacz także: Jak ujędrnić ciało domowymi sposobami?

Książka „Krągła rewolucja” to lektura dla każdej kobiety, która nie jest w pełni usatysfakcjonowana swoim wyglądem i chciałaby coś w nim zmienić, nad czymś popracować, coś ulepszyć. Rachel Caplin przekonuje, że niezadowolenie, a czasem nawet nienawiść do własnego ciała nie są cechą wrodzoną, lecz nabytą poprzez kontakt z kulturą masową, rówieśnikami i innymi osobami z otoczenia. Obecne w dzisiejszym świecie kanony piękna odbiegają od naturalnych, zmuszają do katorżniczej pracy i powodują obsesję na punkcie swojego wyglądu.

Zobacz także: Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas odchudzania?

Przesłanie książki jest proste – kluczem do piękna i szczęścia nie jest wcale upragniony rozmiar ubrania. Wystarczy akceptować i kochać siebie, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć pełnią życia.

Nieważne, jaki rozmiar nosisz. Ważne, byś akceptowała i doceniała siebie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)