Kosmetyki z lawendą - najlepsze kosmetyki do pielęgnacji

Warto mieć je w swojej łazience!
Karolina Kalinowska / 29.02.2016 06:18

W przypadku tych kosmetyków chodzi o magiczny składnik - lawendę, która jest jedną z najpopularniejszych roślin na świecie. Dzięki swoim właściwościom leczniczym z roku na rok zyskuje coraz większe grono wielbicielek. Czy wy również do nich należycie?

Aromatyczne kosmetyki z lawendą

W kosmetyce największe zastosowanie ma oczywiście olejek lawendowy, który jest wykorzystywany do aromatycznych kąpieli oraz aromatyzowania kremów i balsamów do ciała. Ze względu na swoje właściwości odkażające olejek ten jest polecany również osobom z niedoskonałościami skóry.

Dzięki swojemu szerokiemu spektrum działania (dezynfekującemu, wygładzającemu, odmładzającemu i antyseptycznemu), olejek oraz ekstrakt z lawendy wykorzystywany jest również kremach do stóp, płynach oczyszczających i tonikach. Składniki zawarte w lawendzie wpływają również na ukrwienie skóry. Jednak najbardziej prozaicznym, ale również najczęściej docenianym atrybutem są właściwości uspokajające. Przecież nic nie relaksuje tak skutecznie, jak kąpiel z dodatkiem lawendowej soli lub olejku!

Więcej kosmetycznych hitów:

Kosmetyki na punkcie, których mamy obsesję!
Ten kosmetyk powinien zostać waszym najlepszym przyjacielem
Kosmetyki, które ukoją odwodnioną skórę

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)