Kosmetyki na zimę - przegląd najlepszych kosmetyków

Zobacz, jak dbać o ręce, stopy, włosy, usta, ciało i twarz
Karolina Kalinowska / 19.01.2016 05:09


Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry i włosów. W tym czasie wymagają one szczególnej troski i specjalnie dobranych kosmetyków. Jakich? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Jakie kosmetyki wybrać na zimowe miesiące?

Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrany krem do twarzy. Powinien nawilżać, chronić przed mrozem, szkodliwym działaniem wiatru, a do tego zawierać filtr przeciwsłoneczny. W tym czasie nie możecie zapominać również o delikatnej skórze ust i rąk. W drogeriach i aptekach znajdziecie wiele kosmetyków, które pomogą je odpowiednio nawilżyć i zregenerować.

Na szczególną uwagę zasługuje również nasze ciało. Osłaniamy je grubymi warstwami ubrania, ale i tak jest narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Pamiętaj, aby po każdej kąpieli wsmarować w nie grubą warstwę mleczka, balsamu lub masła nawilżającego. Jeżeli twoje stopy są wiecznie zimne, zacznij używać delikatnie rozgrzewającego kremu do stóp. Pomaga!

A co z włosami? Pamiętaj, aby zawsze nosić czapkę. Nakrycie głowy chroni włosy przed uszkodzeniem, a skórę głowy przed przesuszeniem. Dodatkowo je nawilżaj - stosuj odżywczo-regenerujące kosmetyki do pielęgnacji.

Więcej kosmetycznych hitów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)