POLECAMY

Jak usunąć cellulit w salonie kosmetycznym?

Czy cellulit i zbędny tłuszcz na Twoim ciele spędzają Ci sen z powiek? Wszystkie domowe metody ich likwidacji zawiodły? Chciałabyś mieć piękne i zdrowo wyglądające ciało? Sprawdź jakie profesjonalne zabiegi przeprowadzane są w gabinetach kosmetycznych.
Jak usunąć cellulit w salonie kosmetycznym?

Likwidacja zbędnego tłuszczu na brzuchu i udach

Skutecznym w tym przypadku jest zabieg, który wykonuje kosmetyczka w formie masażu pompą ssącą, działającą na zasadzie podciśnienia. Efektem takiego masażu jest ujędrnienie skóry, przyspieszenie spalania komórek tłuszczowych i usunięcie toksyn z organizmu. Czas trwania zabiegu ustala kosmetyczka. Najczęściej wykonuje się 6 – 8 zabiegów.

Zobacz też: Jak sprawić, by mieć płaski brzuch?

Drenaż limfatyczny na cellulit

Przy tym zabiegu kosmetyczka posługuje się tzw. rękawem do drenażu limfatycznego. Wpuszcza się do niego powietrze pod ciśnieniem. Powstają wtedy delikatne fale, które lekko uciskają ciało. Potem na chwilę ruch ustaje, a następnie przypływa następna fala.

Dzięki drenażowi limfa przesuwa się w kierunku węzłów chłonnych, przyspieszając jednocześnie usuwanie toksyn z organizmu.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra staje się jędrna i gładka, a cellulit wyraźnie ulega zmniejszeniu. Aby się jednak pozbyć go całkowicie, należy poddać się 8 – 10 zabiegom, a po kilku miesiącach kurację powtórzyć.

Usuwanie cellulitu za pomocą folii

Innym sposobem usuwania cellulitu jest owijanie ciała specjalną folią. Wcześniej skórę smaruje się aromatycznym preparatem, poprawiającym jej ukrwienie, pobudzającym krążenie limfy i usuwającym z organizmu toksyny. Efekty są widoczne po 7 – 10 zabiegach. Po pół roku kurację należy powtórzyć.

Bawełniane bandaże skuteczne na cellulit

Kosmetyczki polecają również owijanie ciała bawełnianymi bandażami nasączonymi specjalną mieszanką minerałów i leczniczych glinek. Zabieg ten ma na celu oczyszczenie i napięcie skóry, łagodzi również podrażnienia. Czas trwania zabiegu kosmetyczka ustala indywidualnie dla każdej pacjentki. W odpowiednim czasie zdejmuje się bandaże, a glinkę pozostawia do całkowitego zastygnięcia, potem zmywa się.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Liczbę ich ilości ustala kosmetyczka w zależności od tego, jak duże nastąpiły zmiany.

Zobacz też: Co pomaga w zwalczaniu cellulitu?

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/3 lata temu
A jak ktoś nie ma kasy na drogie zabiegi, to może się skusić na serum kolagenowe http://bioage.pl/ Kolagen doskonale sobie radzi z cellulitem i w mgnieniu oka pozbywa się go na dobre!
/3 lata temu
Ja też popieram pomaganie sobie w walce z cellulitem właśnie poprzez korzystanie z takich zabiegów. We Wrocławiu mamy taki salon kosmetyczny, który ma coś takiego w ofercie: http://salonurodybelle.pl/ Jest najlepszy w mieście.
/4 lata temu
Usunięcie cellulitu to długi proces, który wymaga zaangażowania w wiele kwestii. Aktualnie pracuję przy innym temacie - podologii.Zrobiłam szkolenie zawodowe w new nails. Nie był to temat prosty, kosztował mnie dużo pracy, ale widzę też sens tego - nie powinnam mieć problemów ze znalezieniem klientów.
POKAŻ KOMENTARZE (7)