POLECAMY

Cellulit wodny – jak z nim walczyć?

Cellulit wodny dotyka nawet bardzo szczupłe kobiety. Dowiedz się, jakie są przyczyny jego powstawania oraz jak skutecznie z nim walczyć.

fot. Fotolia

Cellulit występuje w dwóch formach: wodnej i tłuszczowej. Przy czym ten pierwszy jest łagodniejszy w objawach i łatwiejszy do wyeliminowania.

Co to jest cellulit wodny?

Cellulit wodny dotyka zarówno szczupłe jak i tęższe kobiety. Choć w przypadku tych pierwszych, które dodatkowo uprawiają sport, bywa sporym zaskoczeniem.  Ten typ cellulitu polega, jak sama jego nazwa wskazuje, na odkładaniu się nadmiaru wody w organizmie, które prowadzi  do zaburzeń procesów związanych z mikrokrążeniem. W konsekwencji w zewnętrznej warstwie naszej skóry gromadzą się nieestetyczne grudki, szpecąc nasze, dotychczas gładkie, ciało. Pojawia się przeważnie na udach i pośladkach, a u tęższych kobiet także na brzuchu, ramionach i łydkach.

Przeczytaj: Dieta OXY - zasady

Przyczyny powstawania cellulitu wodnego

Jedną z głównych przyczyn powstawiania cellulitu wodnego są zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Stąd często dotyka on kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną lub terapię hormonalną. Niestety w wielu przypadkach nie da się zrezygnować z leków hormonalnych – są kluczowe w leczeniu wielu schorzeń ginekologicznych np. endometriozy, zespołu policystycznych jajników, zaburzeniach owulacji.  

Cellulit wodny powoduje także dieta bogata w sól oraz problemy krążeniowe.  Z tymi ostatnimi warto udać się do lekarza, ponieważ mogą wiązać się one z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Cellulit wodny może pojawić się także w konsekwencji noszenia obcisłych ubrań, częstego zakładania nogi na nogę, chodzenia na szpilkach oraz siedzącego, nieaktywnego trybu życia.

Problem z cellulitem wodnym mogą mieć także kobiety, które wykonują pracę stojącą bez większego ruchu.

Jaka dieta jest najskuteczniejsza w walce z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem wodnym?

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, odstaw leki hormonalne. Stosuj dietę z ograniczoną ilością soli. Zwracaj uwagę na składy produktów, które kupujesz, pod kątem jej zawartości. Pij dużo wody z niską zawartością sodu. Zadbaj o krążenie. Twoje ciało powinno być swobodne, wolne od ucisków w postaci zbyt obcisłych ubrań. Unikaj długiego utrzymywania jednostajnej pozycji ciała w pracy. Korzystaj z przysługujących ci przerw (5 minut) po każdej przepracowanej godzinie. Wstań zza biurka, przejdź się, zrób kilka ćwiczeń rozluźniających, nogi, ręce, kark i plecy.

Zadbaj także o właściwą pielęgnację skóry objętej cellulitem. Przede wszystkim postaw na kosmetyki drenujące, które pozwolą pozbyć się obrzęków przez odprowadzenie wody z organizmu. Nie śpiesz się nakładając kosmetyk i skup się na dokładnym masażu ciała. Raz na tydzień poświęć na masaż cellulitowych miejsc godzinę. Na co dzień nie zapominaj o delikatnych masażach pod prysznicem i naprzemiennych natryskach ciepłą i zimną wodą.

Podstawą walki z cellulitem są także regularne ćwiczenia. Zapisz się do klubu fitness i poproś trenera o zestaw ćwiczeń na te partie ciała, w których pojawił się u ciebie cellulit. 

Cellulit - wpływ hormonów i dieta

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 miesiące temu
W Krakowie jest jeszcze taki fajny zabieg falą uderzeniową, bardzo skuteczny. Wiem, że na pewno robią go na Zakątku 13, ale podobno też jest dostępny na Zachodniej 7. Tu jest nr do nich 881527527 i ich strona do rejestracji online rehabilitacje.org
/3 lata temu
Na cellulit wodny tylko Hydrodren. Produkt poleciła mi farmaceutka z Super Pharm. Naturalny skład na usuwanie wody z organizmu. Efekty szybko widoczne:)
/3 lata temu
Ja długo walczyłam z celulitem...bardzo długo. Starałam sie go pozbyć bez wizyty w salonie, bo w sumie nie ufałam za bardzo, że to coś pomoże. Ale wreszcie poszłam do dermamedu za namową koleżanki z pracy - na Venus Legacy. Po 5 zabiegach cellulit znacznie się zmniejszył!
POKAŻ KOMENTARZE (6)