POLECAMY

5 rzeczy o depilatorze, które powinnaś wiedzieć

Kupiłaś swój pierwszy depilator elektryczny? To wspaniale. Koniecznie zapoznaj się z naszymi radami, zanim rozpoczniesz depilację!
5 rzeczy o depilatorze, które powinnaś wiedzieć fot. Fotolia
Depilator to zazwyczaj przemyślany wydatek, a raczej inwestycja? Bo włoski usunięte tą metodą nie odrosną tak szybko. Podczas pierwszej depilacji zastosuj nasze rady, a zakończy się ona sukcesem:
  1. Jeśli zdecydujesz się na użycie depilatora, przede wszystkim nie planuj depilacji w dniu wielkiego wyjścia, lecz dzień wcześniej. U osób, które nie stosowały dotąd depilatora, może bowiem wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry.

  2. Aby przeprowadzić zabieg, włoski muszą mieć długość 2–5 mm. Jeśli są dłuższe, trzeba je zgolić, a wydepilować dopiero po tygodniu.

  3. Do zabiegu najlepiej przystąpić po kąpieli, gdyż włoski są wtedy bardziej miękkie, a skóra mniej wrażliwa na ból.

  4. Warto przesunąć dłonią po skórze pod włos, aby unieść krótką szczecinkę. Dzięki temu depilator będzie ją lepiej wychwytywał. W trakcie depilacji proszę zawsze napinać dłonią skórę i prowadzić urządzenie od dołu ku górze.

  5. By usunąć wszystkie włoski, warto zmieniać kierunek depilacji. A potem, aby zapobiec wrastaniu w skórę maleńkich włosków, należy codziennie wykonywać masaż gąbką (np. po prysznicu) lub delikatny peeling.

radziła: Ewa Krawczyk, kosmetyczka Dermiki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 miesięcy temu
Kupienie depilatora to dobra rada, sama kupiłam za namową depilator panasonic i jest godnym urzązeniem, bardzo zwiększył komfort dbania o ciało.
/rok temu
ja używam depilatora od długiego czasu i zdecydowanie chwalę sobie to rozwiązanie :) mam specjalny depilator od Panasonica, który ma również opcję depilacji na mokro. Ból jest dzięki temu mniejszy, a depilacja bardzo precyzyjna.
/5 lat temu
No własnie w sumie moze być tak ze to jest najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o depilacje i rozstanie sie na zawsze z maszynka i plastrami.
POKAŻ KOMENTARZE (1)