POLECAMY

4 skuteczne zabiegi na pozbycie się cellulitu

Domowe sposoby na walkę z cellulitem cię zawiodły? Może czas skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej? Specjalnie dla was przygotowałyśmy zestawienie 4 najskuteczniejszych zabiegów, dzięki którym pozbędziesz się cellulitu. Sprawdź, jakie zabiegi polecamy!

fot. Fotolia

Najnowsze rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej pozwalają bez użycia skalpela rozwiązać problem miejscowych otłuszczeń czy braku jędrności. - Cellulit to problem złożony. Najważniejsze jest indywidualne podejście do pacjentki i dobranie odpowiedniego pakietu zabiegów. Najskuteczniejsze są zabiegi łączone z wykorzystaniem różnych  urządzeń medycznych np. Cellactor, Endermolab, Maximus i karboksyterapia. Można łączyć kilka zabiegów na jednej sesji terapeutycznej. Zabiegi wykonuje się 2x w tyg. Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od wykorzystywanego sprzętu i stopnia nasilenia cellulitu - mówi dr n. med. Paweł Rujna z kliniki medycyny estetycznej Murano w Warszawie.

4 skuteczne zabiegi na pozbycie się cellulitu

Zabieg 1. – endermologia

To jeden z najpopularniejszych, bezinwazyjnych zabiegów, stosowanych do modelowania sylwetki. Wykorzystuje on znaną od lat 70-tych ubiegłego wieku technikę mikroimpulsów generowanych przez głowicę. Głowice ze specjalnymi rolkami wykonują masaż, który pobudza syntezę włókien kolagenowych, co pozwala na uzyskanie efektu naturalnego liftingu. Do każdego zabiegu pacjent ubierany jest w specjalny kombinezon, dlatego też głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Przed zabiegiem istotna jest ocena stanu skóry i kształtu sylwetki pacjenta. Następnie dobrany zostaje indywiduakny program. Dla optymalizacji efektów terapii zaleca się stosowanie specjalnych kosmetyków.

Średni czas trwania zabiegu wynosi około 35 min, jednak najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 15 zabiegów. Efektem jest ujędrnienie ciała, wyszczuplenie boków, ud, zmniejszenie obwodu o około 3,5 cm.

Cena: 150 zł (twarz), 200 zł (ciało)

Zabieg 2. – karboksyterapia

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem” choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia.

Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności.

Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.

Przeciwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.

Cena: 200- 300 zł/ jedna okolica

Zobacz także: Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Zabieg 3. – terapia falą akustyczną

Terapia falą akustyczną to zabieg przeznaczony dla osób z cellulitem 3 i 4 stopnia.  Tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą końcówki emitującej rozproszoną falę akustyczną. Rezultatem zabiegu są redukcja cellulitu na brzuchu, udach, pośladkach, poprawa jędrności skóry, wymodelowanie sylwetki, ujędrnianie tkanki łącznej, wygładzenie nierówności skóry po przebytej liposukcji, wygładzenie blizn i zmarszczek, redukcja rozstępów pociążowych.

Dla uzyskania optymalnych satysfakcjonujących efektów wskazane jest przeprowadzenie serii 6-12 zabiegów (optymalnie 10 zabiegów), co 3-4 dni.

Cena: 400 zł/ jedna okolica  

Zabieg 4. – terapia falą radiową

Terapia falą radiową to nieinwazyjny, kompleksowy sposób na poprawę wyglądu i kondycji skóry oraz modelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Przed rozpoczęciem zabiegu nakładamy warstwę gliceryny na skórę. Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na odpowiednich ruchach głowicą na poszczególnych partiach ciała.

Zabiegi należy przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu. Już po sześciu zabiegach widoczne są zadowalające efekty.

Zabiegi są krótkie i nie zakłócają codziennego rytmu dnia. W przypadku ciała trwają od 30 do 45 minut.

Cena: 250 -1000 zł w zależności od obszaru

Polecamy: Cellulit - indywidualny problem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/miesiąc temu
Mnie znajoma namawia na zabiegi na cellulit. Ona poszła na Zakątek 13, ale podobno też i na Zachodniej 7 ten zabieg jest już chyba dostępny. I ta druga lokalizacja bardziej mi pasuje. Znajoma jest bardzo zadowolona, opowiadała, że skuteczny, ale i obsługa bardzo miła, profesjonalna, bo to jest gabinet rehabilitacja, więc bardzo dobrze przeszkoleni ludzie tam pracują. Ja też się muszę zapisać. Tu jest nr do nich 698115115 lub 881527527.
/rok temu
Ja się swoich rozstępów i cellulitu pozbyłam zabiegami w salonie. Zrobiłam sobie mezoterapię rollerem i do tego szereg masaży i efekt jest taki, że nie tylko wyglądam ale też czuję się jak nowonarodzona :) Jeśli są tu jakieś kobietki ze Stolicy to polecam wybrać się do Wilanowa do DriMed Beauty. Mają naprawdę fajne zabiegi i z autopsji wiem że działają :)