POLECAMY

Serum antycellulitowe - kosmetyk do zadań specjalnych

Dowiedz się, dlaczego serum antycellulitowe nazywane jest kosmetykiem do zadań specjalnych. Przeczytaj, jak je właściwie stosować i aplikować na skórę. Sprawdź, co kupisz w drogeriach i aptekach!

serum antycellulitowe

fot. Fotolia

Serum to coraz bardziej doceniana postać kosmetyku. Po niewielkie fiolki, tubki i ampułki sięgamy obecnie znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu. Stoi za tym zarówno większa dostępność tego typu preparatów, jak i szersza wiedza produktowa o kosmetykach. Podążając za obowiązującymi trendami, posiada je w swojej ofercie niemalże każdy producent kosmetyków. Moda na skoncentrowane kosmetyki o silnym działaniu zamknięte w małych buteleczkach nie ominęła również linii kosmetycznych przeznaczonych do eliminacji cellulitu. Odstraszają ceną, lecz kuszą obietnicami. Czy warto im ulec?

Dlaczego warto sięgnąć po serum antycellulitowe?

Charakterystyczna dla serum antycellulitowego jest jego konsystencja – lekka, lejąca, dużo rzadsza od innych postaci kosmetyków tej kategorii, czasami nawet zupełnie płynna. Dzięki temu serum nie tylko dobrze się rozprowadza, ale też doskonale wchłania, co z kolei umożliwia skórze lepszą przyswajalność cennych składników aktywnych.

Substancje czynne zawarte w takiej formule mają bardzo duże stężenia, często nawet kilkakrotnie większe niż w pozostałych preparatach typu krem czy balsam do ciała. Tym samym serum antycellulitowe gwarantuje zdecydowanie wyższą skuteczność działania, a spodziewane efekty daje w o wiele krótszym czasie.

Co istotne, nie należy obawiać się małej pojemności kosmetyków w postaci serum. Są one ogromnie wydajne.

Polecamy: Cellulit wodny – jak z nim walczyć?

Jak stosować serum antycellulitowe?

Zaleca się, aby serum na cellulit stosować jako kurację uderzeniową, wstęp do właściwej kuracji lub np. przy rozpoczynaniu diety. Kosmetyku używa się zazwyczaj przez okres dwóch tygodni do miesiąca. Najlepiej rano i/lub wieczorem.

Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po siedmiu dniach regularnej aplikacji.

Serum antycellulitowe powinno być stosowane cyklicznie, np. co kilka miesięcy lub okresowo, gdy potrzebujemy szybkiego efektu. Pojemność opakowania wystarcza na pełną, sugerowaną przez producenta kurację.

Po jej zakończeniu warto sięgnąć po innego rodzaju kosmetyki do walki z cellulitem: kremy, balsamy, oliwki. Procedura taka zapewni kontynuację terapii, podtrzyma i umocni wcześniej osiągnięte efekty.

Czy serum antycellulitowe można stosować ciągle?

Takich rozwiązań raczej się nie praktykuje. Formuła każdego serum jest przygotowana w ten sposób, aby celować w konkretny problem. W przypadku serum na cellulit jest nim nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęk limfatyczny i utrata jędrności. Skóra wymaga jednak również regularnego nawilżania, odżywiania i regeneracji. To mogą zapewnić tylko kosmetyki o bogatszych konsystencjach. Choć są mniej zasobne w substancje aktywne, posiadają składniki o podstawowych właściwościach pielęgnacyjnych, których skóra potrzebuje na co dzień.

Co znajdziemy w aptekach i drogeriach?

serum antycellulitowe

1. Serum ujędrniająco-antycellulitowe na uda i pośladki AA SlimLine 5HD, cena: 15,50 zł/ 200 ml; 2. Antycellulitowe serum o działaniu złuszczającym Lirene, cena: 23,99 zł/ 200 ml; 3. Serum ujędrniające pośladki AVON Solutions, cena: 39 zł/ 150 ml; 4. Uderzeniowe serum w ampułkach - termiczny aktywator redukcji cellulitu Bielenda, cena: ok. 45 zł/ 5x7 ml; 5. Chłodzący koncentrat ujędrniająco-antycellulitowy Farmona, cena: 19 zł/ 200 ml; 6. Diamentowe serum wyszczuplające antycellulit SLIM EXTREME 4 D z kwasem hialuronowym Eveline Cosmetics, cena: 19,99 zł/ 250 ml; 7. Ekspresowe serum antycellulitowe 14 dni Tołpa, cena: 66,99 zł/ 250 ml

Zobacz także: Walka z cellulitem – wywiad

Autor: Ewa Napiórkowska – farmaceutka z Apteki Medicover w Warszawie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)