Litr oleju z opuncji figowej powstaje z, bagatela, miliona pestek, które wydobywa się z owoców o łącznej masie około 500 kilogramów! Pozyskiwanie go jest tym bardziej utrudnione, że zbiory odbywają się raz do roku. Nie trudno się więc domyślić, że olej z opuncji figowej jest najdroższym olejem na kosmetycznym rynku.
Za wysoką ceną na szczęście idzie też jakość - jest najsilniej działającym przeciwzmarszczkowym olejem w swojej kategorii produktowej. Jego działanie jest niemal pięciokrotnie silniejsze od powszechnie stosowanego oleju arganowego!
Właściwości oleju z opuncji
Olej z opuncji zawiera wysokie stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezwykle ważne w procesie nawilżania skóry. Poza tym, zawiera witaminę E, czyli naturalny i najskuteczniejszy antyoksydant oraz fitosterole (roślinny odpowiednik naturalnych steroli występujących w skórze), które wzmacniają barierę naskórka. Unikalną cechą oleju z opuncji jest wzmacnianie układu odpornościowego skóry, czyniąc ją odporniejszą na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
- działa antyoksydacyjnie i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry,
- działa regenerująco i nawilżająco,
- zmiękcza i ujędrnia skórę,
- odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka,
- sprzyja gojeniu i łagodzeniu podrażnień,
- pomaga w odbudowywaniu i uelastycznianiu naskórka.
Zastosowanie
Olej z opuncji figowej stosujemy przede wszystkim na twarz, dekolt i szyję. Sprawdzi się również jako kosmetyk pod oczy.
- Możesz nakładać go bezpośrednio na twarz zamiast kremu na noc. Aby olejek miał szansę zadziałać, spryskaj wcześniej twarz hydrolatem.
- Jeśli nie przepadasz za gęstymi konsystencjami, dodaj kilka kropel do ulubionego kremu i nałóż na całą twarz.
- Stosuj go jako krem pod oczy - wystarczą dosłownie 4 krople. Wklep go delikatnie opuszkami palców nie rozciągając przy tym skóry.
Gdzie kupić olej z opuncji figowej i ile kosztuje?
Jak już wspomniałyśmy, olej z opuncji jest najdroższym na rynku. Kosztuje około 40 złotych za 10 ml. Musisz wiedzieć, że aby był maksymalnie skuteczny, musi być wyprodukowany z pestek i nie może posiadać żadnych dodatków w postaci parafiny czy innych tańszych olejów.
Na sklepowych półkach znajdziesz również preparaty opuncjowe, które powstały w wyniku macerowania kwiatów opuncji - są tańsze, ale zawierają o wiele mniej cennych składników, mają więc o wiele słabsze działanie.
Prawdziwy olej z opuncji kupisz w sklepach internetowych z ekologicznymi kosmetykami, aptekach i niektórych drogeriach.
Więcej o olejkach do pielęgnacji:
Olej makadamia na włosy, twarz i ciało - jak działa?
Olej jojoba - właściwości i zastosowanie