POLECAMY

Kremy antycellulitowe to oszustwo

Czy faktycznie warto jest wydawać pieniądze na kremy antycellulitowe? Ostatnie badania, przeprowadzone przez niemiecką Fundację Warentest, wykazały, że większość tych kremów jest nieskuteczna.
Kremy antycellulitowe to oszustwo

Specjalistyczne laboratorium przebadało osiem produktów, które według deklaracji producentów, mają działać antycellulitowo. Testowi poddano siedem kosmetyków i jedno urządzenie do masażu. 300 ochotniczek wypróbowywało badane produkty przez cztery tygodnie.

Na widoczne zmniejszenie cellulitu po czterech tygodniach stosowania nie miał wpływu ani najdroższy w teście Plasticity Gel Christiana Diora (ok. 215 zł/200 ml), ani tańsze kosmetyki marek L'Oréal, Garnier czy Nivea. Podobny wynik laboratorium odnotowało w przypadku masażera do redukcji cellulitu.

Zobacz także: Czy są skuteczne diety?


Obietnice w rodzaju: "Good-bye Cellulite" czy "rezultaty widoczne po 8 dniach" nie zostały spełnione. Badacze nie odnotowali redukcji cellulitu, ani nawet jego złagodzenia. – Pieniądze, które mamy wydać na preparaty antycellulitowe, lepiej zainwestować w dobry program sportowy i wyważoną dietę ubogą w tłuszcze. Taka walka z widocznymi grudkami tłuszczu na skórze prędzej przyniesie oczekiwane efekty – radzą eksperci badający preparaty. Przetestowane produkty sprawią wprawdzie, że skóra będzie nieco gładsza i bardziej zadbana, jednak za dużo mniejsze pieniądze ten sam efekt można osiągnąć, stosując zwykły dobry balsam do ciała.

Zobacz także: Czy można schudnąć z jogą?

Szczegółowe wyniki testu znajdują się w "Świecie Konsumenta" nr 6/2009 na www.swiatkonsumenta.pl. Zleceniodawcą testu była niemiecka Fundacja Warentest. W razie zainteresowania szczegółami prosimy o kontakt.

Czytaj więcej na: www.pro-test.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 lata temu
pływanie super wysmukla i wygładza skórę, ogóle to chyba moja najukochańsza forma aktywności fizycznej
/3 lata temu
Bo ja na sobie widzę różnicę. Kiedyś smarowałam tylko jedno udo i był efekt. Krem zmniejszył obrzęki wodne, czyli cellulit. Bo na cellulit wodny, a nie typowo tłuszczowy akurat kremy i urządzenia działają
/5 lat temu
Dlatego ja sama zaczełam teraz stosować suplement GRAPE SEED EXTRACT Noble Health dlatego ze moja kosmetyczka sama powiedziala mi ze to z pewnością pomoże mi pozbyć sie upartego cellulitu.
POKAŻ KOMENTARZE (6)