POLECAMY

Kosmetyki antycellulitowe – działają czy nie?

Prawie każda kobieta jest skazana na walkę z cellulitem. Prawie każdy producent kremów, żeli i peelingów antycellulitowych zapewnia o ich działaniu. Często stajemy przed półką w drogerii i nie wiemy, który kosmetyk wybrać. Napisy na pudełkach gwarantują natychmiastową poprawę wyglądu skóry. Często też preparaty te są bardzo drogie. Czy nie wydajemy naszych pieniędzy na darmo?

Skład i pożądane działanie kosmetyków antycellulitowych

Często kosmetyki, które kupujemy, nie działają bezpośrednio na cellulit. Pomagają wzmocnić tkankę łączną – dzięki temu cellulit staje się mniej widoczny. W skład preparatów wchodzą często: enzymy, ekstrakty zwierzęce, proteiny, aminokwasy, tłuszcze oraz ekstrakty roślinne. Najbardziej popularne ostatnio są wyciągi z miłorzębu, bluszczu i algi, (mają za zadanie poprawiać krążenie i zapobiegać zastojowi płynów). Ostatnio na półkach w drogeriach pojawiły się preparaty z kofeiną, która ma wspomagać spalanie tłuszczu.

Pytanie

Czytaj też: Cellulit? Zmień styl życia i dietę.

Czy te składniki są wchłaniane i oddziałują na nasze uda, brzuch pośladki tak, jak byśmy chciały? Większość pań nie widzi różnicy po stosowaniu preparatu lub jest on ledwo widoczny. 

Wyniki testu kosmetyków antycellulitowych

Jak podaje portal „Świat konsumenta”, niemiecka fundacja Warentest opublikowała niedawno wyniku testów na działanie kosmetyków antycellulitowych. Okazało się, że wszystkie badane preparaty otrzymały ocenę niedostateczną, a co za tym idzie żaden z nich nie był skuteczny. Badacze nie zauważyli redukcji cellulitu, ani jego zmniejszenia.

Testowi poddano siedem znajdujących się na światowych rynkach kosmetyków, m.in. kosmetyki L'Oréal, Garnier, Nivea, a także urządzenie do masażu. Wśród nich znalazł się także najdroższy testowany - Plasticity Gel Christiana Diora (ok. 215 zł/200 ml). Preparaty testowało 300 ochotniczek, które wypróbowywały kosmetyki przez cztery tygodnie. Uzyskały jedynie nieco gładszą i bardziej zadbaną skórę – taki sam efekt daje dobry balsam do ciała.

Czytaj też: Dieta w walce z cellulitem.

Bez względu na to, co mówią reklamy, kosmetyki same nie usuną cellulitu. – Pieniądze, które mamy wydać na preparaty antycellulitowe, lepiej zainwestować w dobry program sportowy i wyważoną dietę ubogą w tłuszcze. Taka walka z widocznymi grudkami tłuszczu na skórze prędzej przyniesie oczekiwane efekty – radzą eksperci badający preparaty.

Co sądzicie o wynikach testu? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)