Czy wiesz jak usunąć odciski?

Zmorą naszych nóg są często bolesne odciski. Poniżej podaję kilka sposobów ich usunięcia.
/ 22.08.2011 01:40
Naszym zmęczonym stopom należy się odpowiednie traktowanie. Delikatny masaż, zabieg czekoladowy, kąpiel z olejkami - czy nie brzmi to kusząco? /fot. Fotolia

Na umyte stopy nałóż i delikatnie wetrzyj  krem zawierający masło kakaowe, witaminę A lub lanoliną. Zmiękczą stopy i odciski na tyle, że nie będą bolesne lub niemal znikną.

Żeby zminimalizować dolegliwości podczas chodzenia, naklej na odciski specjalne plastry. Plaster leczniczy (plaster śląski) posiada specjalny otwór nasączony substancją usuwającą odcisk lub plaster ochronny z miękkim bawełnianym opatrunkiem Innym sposobem pozbycia się nagniotków jest moczenie stóp w cieplej wodzie mydłem przez conajmniej 15minut.

Następnie za pomocą pumeksu ścieraj miejsca z odciskami. Pumeks skutecznie zetrze naskórek nagromadzony na odcisku.

Na bardziej oporne odciski zastosuj  płyn do ich usuwania, dostępny w aptekach lub plastry z kwasem salicylowym o 40% stężeniu.

Jeżeli odciski utrudniają ci chodzenie, kup w aptece specjalne poduszeczki na odciski, które mają otwór który dopasowujesz do odciska i chodząc nie odczuwasz bólu. Najbardziej popularne są w kształcie podkowy, ale zapytaj o wszystkie dostępne, a by wybrać najbardziej odpowiadający.

Nie ubieraj obcisłych butów, albo na wysokim obcasie, gdyż wówczas odciski są narażone na dodatkowe obciążenie i będziesz odczuwać większy dyskomfort.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)