Czy opłaca się kupować zestawy kosmetyków?

Zestawy kosmetyków to nie tylko dobry pomysł na prezent, ale również sposób na dodatkowe oszczędności – bo w zestawie taniej. Poza tym zestaw można skomponować dobierając kosmetyki do indywidualnych potrzeb. W ten sposób zyskamy kompleksową pielęgnację od stóp do głów za rozsądną cenę.
/ 21.12.2011 10:32
Czy opłaca się kupować zestawy kosmetyków?

Produkty uniwersalne, takie jak kremy nawilżające do całego ciała, nierzadko nie są w stanie zapewnić specjalnych właściwości ochronnych, wymaganych przez poszczególne partie skóry.

Przykładowo zimą dłoniom sprzyjają produkty bogate w ekstrakty z oliwek, podczas gdy na twarz warto nakładać kremy o gęstej konsystencji, tworzące swego rodzaju barierę ochronną. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, producenci i dystrybutorzy coraz częściej opracowują specjalne zestawy kosmetyków. Jakie, oprócz oszczędności, są ich zalety?

Zestaw – pielęgnacja kompleksowa

Obecnie producenci mają w zasadzie nieograniczony wybór surowców, które mogą wykorzystać do wyrobu kosmetyków. Jednakże, po stronie konsumentów, ta różnorodność może powodować problemy z weryfikacją jakości i pochodzenia produktów.

Zobacz także: Świąteczne zestawy kosmetyków na prezent - nasz wybór

Wyboru nie ułatwiają także egzotycznie brzmiące nazwy surowców. Aby dobrać kosmetyki dopasowane do indywidualnych potrzeb, nierzadko trzeba ogromnej wiedzy i wiele czasu, dlatego na rynku pojawiają się  nowe możliwości, usprawniające ten proces. – Specjalne narzędzie, dostępne od niedawna w Internecie, umożliwia dopasowanie poszczególnych komponentów tworzonego zestawu do  aktualnych potrzeb Klienta – mówi Piotr Janczak z Beauty Cosmetics. – Dzięki temu otrzymuje się pakiet, którego elementy zapewnią kompleksową ochronę skóry w danej sytuacji, np. podczas zimowego wyjazdu na narty. Daje to  pewność, że w zestawie znajdą się tylko potrzebne kosmetyki. 

Polecamy: Rozgrzewające kosmetyki na chłodne dni

Zestawy upominkowe

Najwięcej ofert zestawów pojawia się na półkach przy okazji rozmaitych świąt. Czas ten stanowi więc okazję, by nabyć markowe wyroby po okazyjnych cenach. Należy mieć jednak na uwadze, czy, kupując pełen komplet, nie płaci się za elementy, które obdarowanemu wcale nie muszą okazać się przydatne.

Polecamy: Kosmetyki ekologiczne - ile jest eco w eco?

Chodzi zarówno o kosmetyki, których nie używają, jak również o wszelkiego rodzaju wymyślne ozdoby i dekoracje, które podnoszą tylko cenę. Korzystanie z zestawów kosmetycznych warto jednak rozważyć nie tylko od święta. Dobrze dobrane zestawy zmniejszają ryzyko alergii i, dzięki uzupełniającym się surowcom, zapobiegają np. starzeniu się skóry.

Latem skóra ciała w dużej mierze jest w stanie obronić się sama. Główne zagrożenie stanowią dla niej wówczas promienie słoneczne i suchy wiatr. Końcówka roku przynosi jednak zdecydowanie więcej niekorzystnych czynników środowiskowych.

Zestawy kosmetyczne pomagają zaoszczędzić środki pieniężne w sytuacji, gdy jeden preparat pielęgnacyjny dla całego ciała to za mało. Warto sięgnąć po tego typu rozwiązania, tym bardziej, że mnogość dostępnych na rynku rozwiązań umożliwia dokonanie wyboru serii kosmetycznej optymalnej pod kątem własnych potrzeb i środków.

Zobacz również: Co zrobić, aby przedłużyć trwałość kosmetyku?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)