Pedicure hybrydowy fot. Adobe Stock

Pedicure hybrydowy - jak często go wykonywać i ile kosztuje?

Pedicure hybrydowy większości z nas kojarzy się z salonem kosmetycznym, ale z powodzeniem można go wykonać samodzielnie w domu. Potrzebna ci będzie lampa UV, wybrane lakiery, baza, top i cleaner.
Małgorzata Machnicka / 22.01.2020 08:42
Pedicure hybrydowy fot. Adobe Stock

Pedicure hybrydowy ma same zalety. Jest trwały (utrzymuje się znacznie dłużej niż klasyczny pedicure), pięknie wygląda (lakiery hybrydowe nadają paznokciom błyszczące wykończenie) i jest bardziej odporny na zarysowania czy złamania.

Pedicure, podobnie jak manicure hybrydowy zyskuje na popularności szczególnie w letnie miesiące. Większość z nas decyduje się na zabieg w salonie kosmetycznym ale pedicure hybrydowy z powodzeniem można wykonać samodzielnie w domu. 

Pedicure hybrydowy w domu - potrzebne akcesoria

Do wykonania pedicure hybrydowego potrzebne ci będą: nożyczki do paznokci, papierowy lub szklany pilniczek, blok polerski, separatory, drewniany patyczek, oliwka do skórek, baza pod lakier hybrydowy, lakier hybrydowy w wybranym kolorze, top nawierzchniowy i lampa UV lub LED.

Pedicure hybrydowy krok po kroku

Zacznij od klasycznego pedicure - obetnij i opiłuj płytki nadając wymarzony kształt paznokciom. Usuń skórki wokół płytek i wszelkie zrogowacenia na stopach - pomoże ci w tym kąpiel z dodatkiem soli morskiej, peeling i drewniana tarka.

  1. Paznokcie zmatuj bloczkiem polerskim.
  2. Przemyj płytki cleanerem.
  3. Aby palce się nie stykały, wsuń między nie separator - bardzo ułatwi to malowanie paznokci.
  4. Nałóż precyzyjnie cienką warstwę bazy i utwardź w lampie. 
  5. Pomaluj paznokcie wybranym kolorem i utwardź w lampie. Czynność powtórz - dwie warstwy koloru zapewnią piękniejszy efekt.
  6. Nałóż top coat i utwardź w lampie.

Gotowe!

Nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji - skórki pomaluj olejkiem, a na całe stopy nałóż krem odżywczy i pozostaw do wchłonięcia.

Pedicure hybrydowy - jak często go wykonywać?

Pedicure wykonany metodą hybrydową z powodzeniem wytrzyma 3 tygodnie. Kiedy zaczną być widoczne odrosty należy zdjąć lakier i położyć nowy. 

Raz na jakiś czas - średnio raz na 10-12 miesięcy należy dać paznokciom odpocząć. Sięgnij wtedy po dobrą odżywkę i olejki, którymi zregenerujesz i nawilżysz płytkę.

Pedicure hybrydowy - cena

Wykonanie pedicure hybrydowego waha się od 90 do 150 złotych. Wszystko zależy od miejsca i standardu salonu.

Więcej o pięknych paznokciach:
Na czym polega manicure japoński?
Co to jest manicure tytanowy?