Milk bath nails fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Milk bath nails - trend w zdobieniu paznokci na lato

Jest dość pracochłonny, ale wart wysiłku. Starannie wykonany naprawdę potrafi zachwycić! Jak wygląda kolejny modny manicure tego sezonu?
Małgorzata Machnicka / 26.07.2019 06:58
Milk bath nails fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Świat urody dąży do tego, żeby to właśnie manicure był wyznacznikiem stylu - możesz mieć na sobie zwykły t-shirt i dżinsy, ale paznokcie powinnaś nosić w zgodzie z najnowszymi trendami!

Całkiem niedawno pisałyśmy o rose quartz, czyli kwarcowych paznokciach, zaraz po nich pojawiła się moda na jelly nails, czyli paznokciach w kolorach owocowych galaretek. Teraz ogłaszamy kolejny trend - milk bath nails!

Jak wyglądają milk bath nails?

W wolnym tłumaczeniu to paznokcie, które wyglądają jak zanurzone w mlecznej kąpieli. Ale nie o sam kolor tutaj chodzi - na paznokciach powinny pojawić się zatopione lub namalowane kwiaty. To kolejny trend, który (niestety) jest dość czasochłonny, ale starannie wykonany potrafi zachwycać.

Artystyczny trend zapoczątkowała stylistka paznokci gwiazd takich jak Blake Lively czy Jennifer Lopez.

 

Jak zrobić milk bath nails?

Oczywiście możesz próbować osiągnąć taki efekt klasycznymi lakierami, ale wymaga to nie lada precyzji i zdolności manualnych. Najłatwiej będzie jednak wybrać się do manicurzystki, która stworzy akrylowe paznokcie i zatopi kolorowe kwiaty w mleczną warstwę żelu.

Inspiracje

Milk bath nails dobrze wyglądają zarówno na długich, jak i krótkich płytkach. Możesz ozdobić w ten sposób tylko jeden paznokieć u każdej dłoni, a resztę pomalować na pastelowe lub beżowe odcienie (zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu). Możesz też dodać drobinki brokatu albo metaliczne naklejki. Wszystko zależy od twojej wyobraźni!

 

Czytaj także:
Te lakiery robią furorę! Czym są lakiery solarne?
Jak wybrać zestaw do manicure?