Malowanie paznokci fot. FREE

Rose quartz - paznokcie w kolorze różowego kwarcu. Jak wyglądają?

To kolejny trend, który zaraz po jelly nails, podbił serca wszystkich urodowych maniaczek. Niestety, jest dość trudny do wykonania.
Małgorzata Machnicka / 26.07.2019 15:58
Malowanie paznokci fot. FREE

Ile to już trendów w manicure przeżyłyśmy? Ciężko zliczyć. Ale o ile trendy w świecie mody są problematyczne, bo zawsze wiążą się z większym lub mniejszym wydatkiem, o tyle te urodowe często polegają wyłącznie na wyobraźni.

Były już paznokcie lustrzane, te zdobione wzorami galaxy, ombre, metaliczne, marmurkowe. Ostatnim hitem były jelly nails, czyli paznokcie kojarzące się ze słodkimi żelkami i owocowymi galaretkami. Teraz przyszedł czas na inspiracje kamieniami półszlachetnymi. Bohaterem dzisiejszego odcinka jest różowy kwarc. Cały Instagram zalany jest zdjęciami z hashtagiem #rosequartznails!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiedy wymyślisz sobie mani w stylu #RoseQuartz i Klaudia z @noir.kosmetologia spełnia Twoją fantazję w kilkadziesiąt minut🙌🏻 . Przyznajcie, że #mani jest absolutnie piękne, co nie? I nastąpiła zmiana kształtu paznokcia. Niestety, remont pozbawił mnie dłuższych migdałków. Ale okazało się, ze w kwadratowych też czuję się dobrze🌸 . A teraz życzę Wam miłego dnia, bo mój dziś będzie bardzo pracowity i długi🌸 #manicure #manicurehybrydowy #marblenails #perfectnails #marble #paznokcie #beautyfreaks #rosequarz #rosequartznails #nailstaglam #paznokciehybrydowe #pazy #katowice #silesia #morning #nailspiration #pinkmanicure #pr

Post udostępniony przez BLESS THE MESS 🇵🇱 (@blessthemesspl)

Jak wygląda rose quartz?

Rose quartz, czyli różowy kwarc to jeden z kamieni półszlachetnych. Może występować w odmianie o zabarwieniu bladoróżowym, głębokoróżowym i różowoczerwonym (wywołane domieszką manganu, tytanu lub żelaza). Najlepsze okazy pochodzą z Madagaskaru i Brazylii. Mówi się, że kwarc różowy jest kamieniem miłości. W astrologii kamienie kwarcu różowego przyporządkowane są znakom zodiaku: Byk i Waga.

Jak osiągnąć efekt rose quartz?

Potrzebna będzie ci baza i top coat, różowy i biały lakier do paznokci, cieniutki pędzelek i sonda do zdobienia paznokci. Ważna uwaga: po nałożeniu różowego lakieru, nakładamy top coat i (zanim wyschnie) tworzymy na nim wzory białym lakierem za pomocą cienkiego pędzelka. Aby podkreślić efekt kamienia, możecie wykorzystać jeszcze srebrny lub złoty lakier i dodać kilka pojedynczych akcentów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ROSE QUARTZ 💖😍

Post udostępniony przez Index Studio (@indexstudionz)

Czytaj także:
Lakiery solarne, czyli alternatywa dla hybrydy
Manicure winylowy to hit! Na czym polega?