Kolorowe paznokcie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Półhybryda jest bardzo trwała i nie niszczy paznokci. Jak ją wykonać?

Możesz ją wykonać w domowym zaciszu.
Karolina Kalinowska / 20.04.2018 10:58
Kolorowe paznokcie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych metod zdobienia paznokci. Kobiety pokochały ją za trwałość (lakier utrzymuje się na paznokciach 2-3 tygodnie), odporność na odpryski i zadrapania. Jednak dość szybko okazało się, że nie może być idealnie. Niestety ta metoda zdobienia paznokci często niszczy płytkę - staje się cienka, rozdwaja się i łamie.

Czy można uzyskać trwałość hybrydy i cieszyć się zdrowymi paznokciami? Odpowiedzią jest półhybryda! To połączenie tradycyjnych lakierów do paznokci z lakierami hybrydowymi. Malowanie paznokci tą metodą jest dziecinnie łatwe. Taki manicure możesz wykonać w domowym zaciszu.

Jak pomalować paznokcie metodą półhybrydy?

Przygotuj paznokcie jak do tradycyjnego manicure - skróć je i nadaj im pożądany kształt oraz odsuń lub wytnij skórki. Następnie nałóż ulubioną odżywkę do paznokci, która je dodatkowo wzmocni. Zaczekaj, aż wyschnie i nałóż tradycyjny (!) lakier do paznokci. Możesz nałożyć jedną lub dwie warstwy, wszystko zależy do twoich upodobań i efektu, jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że musisz zaczekać, aż lakier DOBRZE WYSCHNĄĆ.

Teraz wystarczy nałożyć hybrydowy „top coat” i utwardzić go pod lampą UV. Prawda, że to jest bardzo łatwe?

Półhybrydę uzyskasz również, gdy tradycyjną odżywkę do paznokci zamienisz na hybrydową bazę. Kobiety, które testowały obydwie metody, nie widzą różnicy w ich trwałości. My jednak zostaniemy przy tej pierwszej metodzie!

Więcej na temat manicure:
To nie jest trudne! Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?
7 obłędnych kolorów lakierów, które będą pasować do letnich ciuchów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/15.05.2018 14:08
Robię sobie hybrydy już od dłuższego czasu i paznokcie nie są w złym stanie. Kosmetyczka do której chodzę maluje pazurki słowainką top i baza też jest spoko i dlatego paznokcie są w dobrej kondycji
/27.04.2018 14:28
Hybryda na własnych paznokciach niszczy płytkę . Chyba , że ktoś robi na sztucznych. Niestety i potem długo trzeba pracować by mieć swoje ładne paznokcie.Jest to tylko moda .
/25.04.2018 12:14
ja rowniez pozostane przy hybrydzie, uzywając produktów Makear, stosując się do zasad i higieny, nie mam zniszczonych paznokci, jak to sugeruje artykuł...
POKAŻ KOMENTARZE (2)