Efekt syrenki fot. Adobe Stock

Efekt syrenki na paznokciach - jak go zrobić?

Efekt syrenki to prosty i szybki sposób na niezwykły manicure. Do jego wykonania potrzebny jest przede wszystkim specjalny, perłowy pyłek.
Małgorzata Machnicka / 12.12.2019 09:54
Efekt syrenki fot. Adobe Stock

Efekt syrenki uzyskuje się za pomocą specjalnego, bardzo drobnego, opalizującego pyłku, który mieni się na perłowo. Taki manicure, najczęściej jest wykonywany metodą hybrydową - nakłada się go na wilgotną i lepką powierzchnię żelu utwardzonego w lampie UV. 

Efekt syrenki krok po kroku

Do wykonania manicure hybrydowego z efektem syrenki będą ci potrzebne: lampa UV, lakier bazowy, lakier w ulubionym kolorze (klasyczna syrenka nakładana jest na biały lakier), utwardzacz oraz pyłek opalizujący.

  1. Wykonaj standardowy, klasyczny manicure.
  2. Nałóż lakier bazowy i utwardź w lampie.
  3. Teraz czas na dwie warstwy ulubionego lakieru do paznokci.
  4. Po utwardzeniu drugiej warstwy, zaaplikuj kolistymi ruchami pyłek opalizujący. Zrób to przy użyciu miękkiego pędzla.
  5. Nadmiar pyłku usuń pędzelkiem typu „miotełka".
  6. Nałóż warstwę utwardzającego topu i utwardź w lampie.
  7. Nałóż na paznokcie i skórki olejek pielęgnacyjny.

Gotowe!

Efekt syrenki jak zrobić
fot. Adobe Stock

Co zamiast hybrydy?

Od niedawna na rynku dostępne są pyłki, które można nakładać na zwykły lakier. Widziałyśmy je w najnowszej kolekcji marki Essence. Są też gotowe lakiery, które do złudzenia przypominają hybrydę z efektem syrenki. Takie ma swojej ofercie ma np. marka Wibo.

Zawsze możesz też sięgnąć po naklejki do paznokci. Znajdziesz je w sklepach internetowych za kilkanaście złotych. Jeśli marzysz o jakimś dodatkowym wzorze albo niespotykanym wykończeniu, zerknij na ofertę marki NCLA.

Gdzie kupić pyłek z efektem syrenki?

Specjalny pyłek dostępny jest w ofercie większości marek, która zajmuje się manicurem hybrydowym. Najtańsze udało nam się znaleźć za około 4-5 złotych za 2,5 ml pojemniczek. Pyłki dostępne są w różnych odcieniach - w zależności od tego, jaki będzie kolor podkładowy, osiągniesz inny efekt.

Więcej o modnym manicure:
Jak zrobić efekt ombre na paznokciach?
Jak zrobić efekt lustra na paznokciach?