Efekt lustra na paznokciach jak zrobić fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Efekt lustra na paznokciach - jak go zrobić krok po kroku?

Efekt lustra to jeden z najbardziej pożądanych trendów w stylizacji paznokci. Istnieją 3 różne sposoby, aby go wykonać.
Małgorzata Machnicka / 12.12.2019 08:28
Efekt lustra na paznokciach jak zrobić fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Efekt lustra wylansowała Beyonce. Gdy w jednym z teledysków pojawiła się z lustrzanymi paznokciami, kobiety oszalały na punkcie tego manicure.

Pierwotnie występował jedynie w srebrnym wykończeniu (stricte takim, jakim jest tafla lustra). Później pojawiło się złote, a teraz spotkać można je dosłownie w każdym kolorze. 

Jak zrobić efekt lustra? 3 sposoby

Znamy 3 sposoby na to, by móc cieszyć się lustrzanymi paznokciami. Każda daje nieco inny efekt, wymaga innych nakładów finansowych i ma różną trwałość.

Efekt lustra na paznokciach - naklejki na paznokcie

Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne naklejki na paznokcie, które wyglądają jak tafla lustra. Ich naklejanie jest proste - jedyną trudność nastręcza odpowiednie dopasowanie kształtu naklejki do płytki. 

Naklejki mają jeszcze jeden minus - ten zniewalający efekt jest bardzo nietrwały. W nienagannym stanie wytrzymują najczęściej nie więcej niż jeden dzień. Kupisz je m.in. w sklepach internetowych za około 10 złotych za sztukę (w zestawie znajduje się najczęściej 12 naklejek).  

Efekt lustra na paznokciach - klasyczny lakier do paznokci

To najprostszy i najszybszy sposób na lustrzane paznokcie. Niestety, najmniej efektowny. Lakiery zazwyczaj nie dają efektu idealnej tafli, bo m.in. widać na nich ślady pędzelka.

Wyglądają raczej jak metaliczne niż lustrzane. Takie lakiery do paznokci ma w swojej ofercie marka Essie, Kobo czy Golden Rose. Kupisz je już za kilkanaście złotych.

Efekt lustra na paznokciach - lustrzany pyłek

To metoda, która pochłania najwięcej czasu, ale rezultat jest naprawdę fantastyczny. Polega na wtarciu specjalnego pyłku w wyschnięty manicure hybrydowy. W zależności od koloru bazowego można otrzymać inny efekt lustrzanych paznokci. 

Lustrzany pyłek znajdziesz w ofercie niemal każdej marki produkującej lakiery hybrydowe. Kosztuje mniej więcej 3-4 złote za 2,5 ml pudełeczko.

Efekt lustra na paznokciach krok po kroku

  1. Zmatuj paznokcie blokiem polerskim.
  2. Przetrzyj płytkę cleanerem.
  3. Wykonaj standardowy manicure hybrydowy w domu. Dobrze zastanów się jaki efekt chcesz uzyskać, idealnie lustrzane paznokcie wyjdą na czarnym lakierze.
  4. W utwardzone paznokcie w lampie, ale nieprzetarte cleanerem wetrzyj pyłek w płytkę gąbeczkowym aplikatorem. 
  5. Szerokim pędzelkiem zmieć nadmiar pyłku.
  6. Nałóż warstwę top coat'u i utrwal w lampie UV.
  7. Nałóż na dłonie olejek odżywczy.

Więcej o modnych paznokciach:
Jak zrobić efekt ombre na paznokciach?
Jak zrobić żelowe paznokcie w domu?