Naklejki na paznokcie - gdzie kupić, jak naklejać

Naklejki do paznokci to szybki i stosunkowo tani sposób na zmianą manicure. Jakie są najmodniejsze wzory i jak naklejać, by wytrzymały jak najdłużej?
Małgorzata Machnicka / 06.07.2016 06:11 / aktualizacja: 22.08.2019 13:06

Jeśli znudził ci się standardowy manicure i nie cieszy cię już kupowanie kolejnych odcieni lakierów z najnowszych kolekcji, wypróbuj naklejki na paznokcie. Być może dla niektórych z was to żadna nowość, ale jesteśmy przekonane, że część z was jeszcze o nich nie słyszała.

Zanim przejdziemy do omawiania najmodniejszych wzorów i tego, jak je poprawie nakładać, to musimy podkreślić, że przetestowałyśmy już całe mnóstwo naklejek i niestety, żadne z nich nie trzymają się na paznokciach tydzień, tak jak zapewniają producenci.

Wyróżniamy dwa rodzaje naklejek: samoprzylepne i wodne. Te pierwsze są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze, ale mniej trwałe. Naklejki wodne natomiast to rodzaj kalkomanii - ich naklejenie wymaga nieco precyzji, cierpliwości oraz wprawy, ale wytrzymują nieco dłużej.

Jak nałożyć naklejki na paznokcie?

Jeśli to twój pierwszy raz z naklejkami, doradzamy uzbrojenie się w cierpliwość i nie rezygnowanie po pierwszej próbie. Uprzedzamy, że proces naklejania będzie trudny i pracochłonny. Na pocieszenie dodamy, że z każdym kolejnym razem będzie o wiele łatwiej. 

W obu przypadkach zaczynamy od starannego manicure, niezwykle ważne jest odpowiednie odsunięcie i wypielęgnowanie skórek.

Samoprzylepne

  1. W standardowym opakowaniu jest 12, 14, a nawet 20 naklejek (w razie, gdyby w trakcie naklejania poszło nie tak). Dobierz odpowiedni kształt do paznokcia. Niestety, większość naklejek jest dość szeroka i wymaga docięcia - na ten etap traci się najwięcej czasu.
  2. Odklej naklejkę pęsetką i przyłóż do paznokcia tak, aby dotykała krawędzi, z której wyrasta paznokieć.
  3. Dociśnij naklejkę do całej płytki tak, jakbyś starała się pozbyć pęcherzyków powietrza.
  4. Zawsze jest tak, że naklejka jest nieco za długa - pod kątem 90 stopni przyłóż do paznokcia pilniczek i jednostronnym ruchem spiłuj wystającą część naklejki.

Nasz trik! Aby naklejanie szło łatwiej, możesz rozgrzać naklejki np. powietrzem suszarki. Stają się wtedy bardziej plastyczne i lepiej przylegają do wygiętej płytki paznokcia.

Wodne

  1. Pomaluj paznokcie wybranym kolorem (chyba, że naklejki mają swój odcień), wtedy lakier może być bezbarwny.
  2. Wytnij odpowiedni wzór, zdejmij folię ochronną i zanurz w letniej wodzie na mniej więcej 15 sekund. Tutaj również przyda się pęsetka.
  3. Paznokcie zwilż wodą i kolejno umieszczaj na nich naklejki.
  4. Poczekaj aż paznokcie wyschną, nadmiar wody delikatnie usuń chusteczką
  5. Pomaluj paznokcie top coatem. Dla wzmocnienia efektu można zastosować lampę UV.

Naklejki na paznokcie gdzie kupićfot. ImaxTree/AgencjaFree

A co z trwałością?

Naklejki samoprzylepne (po naszych licznych testach) wytrzymują najczęściej dzień, dwa. Te wodne o wiele dłużej, zwłaszcza jeśli dodatkowo utwardzisz je lampą UV.

Nasz trik! O ile jesteśmy fankami krótko opiłowanych paznokci, przy naklejkach (szczególnie tych samoprzylepnych) radzimy je nieco „zapuścić". Na dłuższych paznokciach łatwiej je się opiłowuje.

Najmodniejsze wzory naklejek

Królują przede wszystkim te, które imitują wzór koronki i grubo swetra. Oprócz nich pojawiają się kwiatowe motywy i lamparcie cętki. Hitem są naklejki, które wyglądają jak wysadzane kamieniami szlachetnymi.

Pamiętaj, że naklejka nie zawsze musi być wzorzysta. Na rynku znajdziesz również te, które są gładkie i imitują klasyczny manicure.

Ceny naklejek na paznokcie

Są bardzo różne. W popularnych drogeriach dostępne są takie, których ceny nie przekraczają 15 złotych. Kupicie je w popularnych drogeriach czy sklepach internetowych.

Jeśli chcesz nosić na paznokciach bardziej oryginalny wzór, sięgnij do oferty marek, które zajmują się wyłącznie gadżetami do paznokci. Jedną z nich jest NCLA - tu naklejki mogą kosztować nawet 50 złotych.

Czytaj także:
Kolorowy french to świetny sposób na urozmaicenie manicure
Wszystko, co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na tipsy