10 hot trendów w stylizacji paznokci

Sprawdź jakie są najgorętsze trendy w stylizacji paznokci w tym sezonie! Oto 10 paznokciowych hitów, które musi znać każda fashionistka! Trzeba przyznać, że pomysłowych inspiracji nie brakuje…
/ 16.07.2012 14:01

Kolory - trend numer 1

W tym sezonie ścigają się ze sobą pastele i neony. Ścigają się bardzo zawzięcie, aż w końcu wylądowały na jednym paznokciu, tworząc najmodniejszy wakacyjny manicure. W tym przypadku nie liczy się, w jaki sposób kolory będą połączone: czy podzielą się paznokciem na pół, czy tylko jeden paznokieć pojawi się w delikatnym wzorku. Najważniejsze jest dobranie dwóch zaskakujących kolorów i noszenie ich z dumą na swoich paznokciach.

Jeśli połączenie dwóch tak różnych kolorów na jednym paznokciu nie przypadło nam do gustu, możemy pomalować cztery paznokcie na kolor pastelowy, a tylko jeden potraktować neonem lub odwrotnie. Najczęściej inny kolor nakładamy na palec serdeczny.

Mat nails - trend numer 2

Matowe lakiery dopiero niedawno zdobyły popularność. Dziś do wyboru mamy coraz więcej odcieni matowych lakierów. Wyglądają one bardzo oryginalnie, ale także zaskakująco. Tak jak neony ścigały się z pastelami, tak mat ścigał się z połyskiem. I one również spotkały się na jednym paznokciu. Takie połączenie to wariacja na temat french manicure. Cały paznokieć jest matowy, natomiast końcówka jest z połyskiem.

Crash nails - trend numer 3

Crash nails to lakiery, które same tworzą wzór na paznokciu. Najpierw nakładamy na cały paznokieć lakier bazowy w wybranym przez nas kolorze, a po wyschnięciu lakieru,  nakładamy lakier pękający. Wystarczy chwilkę odczekać i gotowe. Tutaj też nie ma ograniczeń jeśli chodzi o łączenie kolorów. Warto jednak pamiętać, że w tym sezonie im bardziej kolorowo tym lepiej.

Cieniowanie - trend numer 4

Cieniowane paznokcie (tzw. ombre nails) zawitały do nas w tym sezonie i to w dwóch wariantach. Pierwszy polega na pomalowaniu każdego paznokcia o ton ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniem. Jeśli nie posiadamy tylu lakierów w pasujących odcieniach, taki efekt możemy osiągnąć przez mieszanie kolorów. Na kartkę lub gazetę wylewamy odrobinę lakieru i stopniowo dodajemy do niego odrobinę białego lub czarnego lakieru, po kolei malując każdy paznokieć.

Drugim wariantem jest cieniowanie każdego paznokcia oddzielnie. Możemy nakładać lakier po kolei zostawiając widoczny kawałek poprzedniego odcienia lub możemy posłużyć się gąbeczką. Lakier przygotowujemy w ten sam sposób, co w wariancie pierwszym.

Kawior eggs - trend numer 5

Ten trend polega na pomalowaniu paznokci w jednym kolorze i przyklejeniu na nim malutkich kuleczek, które przypominają kawior. Niektóre firmy przygotowały specjalne kuleczki do tego typu manicure. Jednak podobny efekt można osiągnąć kupując w drogerii czy sklepie z akcesoriami do manicure ozdoby do przyklejenia na paznokcie i dobierając lakier w tym samym kolorze.

Napisy na paznokciach - trend numer 6

Jest to jeszcze bardzo świeży trend, ale powoli staje się coraz popularniejszy. Malujemy paznokcie bezbarwnym lub neutralnym lakierem. Bierzemy kawałek gazety, którą moczymy w spirytusie i odciskamy na paznokciu. Przypomina to trochę robienie tatuażu zmywalnego. Całość pokrywamy bezbarwną bazą nabłyszczającą.

Na folii - trend numer 7

Jest to idealny sposób na urozmaicenie swojego manicure. Paznokcie malujemy na dowolny kolor. Następnie zwijamy w kulkę odrobinę przeźroczystej folii kuchennej i nakładamy na nią lakier. Ważnie jest, żeby lakier nałożony był tylko miejscami i żeby był błyszczący. Najlepiej wygląda lakier w kolorze złota. Po nałożeniu lakieru na folii odciskamy ją na paznokciu i gotowe.

Zwariowany french manicure - trend numer 8

O wariacjach na temat french manicure już wspominaliśmy przy okazji lakierów matowych. Jednak to nie koniec. Jako, że w tym sezonie króluje kolor, to i french manicure stał się kolorowy. Na początku wszystko przebiega po staremu. Wybieramy neutralny kolor (w tym przypadku polecamy jednak odcienie beżu, a nie różu), którym malujemy cały paznokieć. I teraz czas na zmiany. Końcówki paznokcia nie malujemy białym, tylko kolorowym lakierem. A najlepiej, jeśli końcówkę każdego paznokcia pomalujemy innym kolorem.

Odwórcony french manicure - trend numer 9

Wykonujemy go praktycznie tak samo jak klasyczny french, tylko innym kolorem nie malujemy końcówki paznokcia, a jego nasadę. Ważą zasadą jest używanie dwóch kontrastujących kolorów. W tym trendzie możemy wykorzystywać też inne trendy: neony i pastele, mat i połysk czy naklejki. Możemy wspomagać się paseczkami by równo oddzielić od siebie kolory. Wystarczy pomysł i inwencja twórcza

Naklejki na paznokcie - trend numer 10

Kiedy przyjdzie nam  ochota na coś bardzo oryginalnego, coś czego nie da się samemu zrobić na paznokciu czy wymagałoby ogromnej praktyki, warto postawić na naklejki. Taki manicure można dziś wykonać w wielu salonach, ale z powodzeniem także samemu w domu. Różnica polega tylko na tym, że w salonie naklejki utwardzane są specjalną lampą, a w domu możemy posłużyć się tylko dobrym utwardzaczem. Wykonanie takiego manicure jest bardzo proste. W każdej drogerii znajdziemy gotowe naklejki, wystarczy wybrać tylko wzór. Każdy paznokieć oczyszczamy, dobrze będzie, jeśli nie zostaną na nim nawet minimalne resztki lakieru czy odżywki. Na oczyszczonym i odtłuszczonym paznokciu naklejka będzie się trzymać dłużej. Następnie dopasowujemy rozmiar naklejki, przyklejamy ją równo ok. 1 mm od skóry. To co zostanie poza paznokciem odcinamy nożyczkami, albo likwidujemy pilniczkiem (najlepiej papierowym, o grubej strukturze) i gotowe. Na koniec możemy użyć utwardzacza lub lakieru bezbarwnego albo zostawić, nie nakładając niczego. Warto postawić na naklejki, kiedy mamy pomysł na zwariowany manicure, a nie wiemy jak go wykonać.

Niezależnie od tego czy twoje paznokcie są krótkie, czy długie możesz z nimi dowolnie eksperymentować. W tym sezonie warto postawić na zaokrąglone brzegi paznokcia. Jednak kluczową sprawą jest naturalność. Każdy z polecanych przez nas trendów będzie dobrze wyglądał na naturalnych i zadbanych paznokciach.

Trendów w stylizacji paznokci ciągle przybywa. Warto je śledzić i znaleźć coś dla siebie. Wiele można bez większego wysiłku wykonać samemu w domu. Czasem wystarczy pokombinować, poeksperymentować, by samemu stworzyć coś nowego. W tym przypadku poza wyobraźnią nie ma żadnych ograniczeń.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/12.09.2016 23:41
Ja chodze na paznokcie do Beauty Time Czerwionka-Leszczyny i mam mega paznokcie :)
/26.07.2012 22:04
Zapomnieliście o stemplach do paznokci! Szkoda, ze nie ma zdjęcia do 7. Nie mogę sobie wyobrazic jak to wyglada ...