POLECAMY

Ubrania typu soft shell

Ubrania typu soft shell - czy wiesz w jakich warunkach i do czego je nosić? A może właśnie chcesz sobie kupić soft shella? Soft shell zyskuje coraz większą popularność. Czym właściwie jest? Wyjaśniamy.
Ubrania typu soft shell fot. Materiały prasowe

Pojęcie soft shell nie jest związane z żadną konkretną marką. Jest to nowoczesna koncepcja doboru ubrań outdoor, która powstała z potrzeby zoptymalizowania ubioru w trakcie wytężonego wysiłku oraz mało sprzyjających warunków pogodowych. Z założenia soft shell jest materiałem, który ma łączyć cechy wierzchniej kurtki, czyli chronić przed wiatrem i niewielkim deszczem, oraz warstwy spodniej (polarowej), która ma za zadanie zabezpieczyć termicznie organizm. Charakteryzuje się bardzo dobrą oddychalnością, gwarantuje swobodę ruchów. Początkowo odzież taka nie była wyposażona w membranę chroniącą przed wilgocią, posiadała jedynie warstwę DWR, która impregnowała tkaninę. Teraz coraz częściej klienci cenią sobie wielozadaniowość kupowanych rzeczy, w związku z czym do ubrań bywa dołożona membrana.

Zobacz też: Kurtki typu soft shell marki Brubeck

Co to wszystko znaczy w praktyce? Zastosowanie takiej odzieży jest bardzo szerokie. Kurtki soft shell z powodzeniem są noszone przez biegaczy, osoby uprawiające wspinaczkę oraz turystykę górską i wysokogórską. Ale nie tylko sportowcy mogą korzystać z zalet nowoczesnego materiału. Każdy kto podejmuje aktywność fizyczną na dworze spotyka się z wiatrem, deszczem, jest narażony na przepocenie koszulki, w wyniku czego może się zaziębić. Tu na ratunek pospiesza oddychalna kurtka, dzięki której organizm zachowa stałą ciepłotę ciała. Membrany tak skonstruowano, że ich pory są mniejsze od kropli wody,  dzięki czemu nie przegrzejemy się, ani nie przemokniemy.

Najczęściej spotykane parametry na metkach to wodoodporność: 3000, 5000, 7000, 10000, 15000 mm H2O, oraz oddychalność: 3000, 5000, 7000, 10000, 15000 g/m2. Im wyższe parametry tym lepsze zabezpieczenie.  Oczywiście warto pamiętać, że najlepszym uzupełnieniem takiej kurtki jest bielizna termoaktywna jako pierwsza warstwa chroniąca nasze ciało.

Zobacz też: Usuń zbędne kilogramy - optycznie!

Kurtki typu soft shell sprawdzają się zarówno podczas wietrznej jak i wilgotnej aury, a przy tym ich design najczęściej doskonale będzie się prezentował i podczas wypraw, i w miejskim zgiełku. Wszystko to sprawia, że kurtki soft shell mogą stać się uniwersalnym elementem każdej stylizacji outdoorowej.

Źródło: Materiały prasowe marki Brubeck

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)