POLECAMY

Torebka - królestwo kobiety

Z zamszu, z bambusa, z masy perłowej, skórzana, ekologiczna, z cekinami, materiałowa, od sławnego projektanta albo hippisowski patchwork. Równie interesujące jak to, co w niej piszczy jest to, jaką torebkę wybrać oraz jak ją dopasować do stroju i okazji.
Torebka - królestwo kobiety

W dzisiejszych czasach możemy już nabyć torebkę wyposażoną w odtwarzacz DVD, port USB i czytnik kart pamięci. Zanim jednak poszalejemy ze zdobyczami rodem z przyszłości, zastanówmy się, jakimi zasadami rządzi się mądry zakup tego niezbędnego dodatku.

Wybieramy torebkę

Do torebki niezwykle się przyzwyczajamy. To właśnie z tego powodu, po wielu latach używania, znajdujemy w niej zaginione wieki temu kwity lub przedmioty nieznanego pochodzenia. A skoro ten istotny dodatek do naszego życia i stroju ma nam służyć jak najdłużej, wybierzmy solidnie wykonany produkt. Najlepiej postawić na zaufanego producenta i wykosztować się – w końcu nieczęsto kupuje się torebkę. Będziemy mieć pewność, że jest wykonana z dobrych materiałów.

Warto skompletować parę torebek, które będą nam towarzyszyły przy różnych okazjach. Minimum to dwie – większa i mniejsza. Jedna do pracy, druga na wieczorne wyjścia.

Torebka, której będziemy używać na co dzień, powinna zmieścić w sobie teczkę o formacie A4, gdyż w pracy czy na studiach – zawsze znajdą się ważne papiery, których nie będziemy nosić luzem. Może być to aktówka, czarna torba na laptopa i dokumenty, torebka na dłuższym pasku albo większych rozmiarów torebka na ramię. Powinna być wygodna i funkcjonalna – posiadać przegrody i kieszonki, które ułatwią odnalezienie drobiazgów. Nie warto podążać za modą przy wyborze tej torebki – powinna być klasyczna i zestarzeć się z godnością.

Co, gdzie, kiedy

Okazje związane z biznesem wymagają zachowania umiaru w doborze dodatków do stroju – najlepszym wyjściem są jednobarwne, skórzane torebki w nierażących odcieniach brązu, zieleni, beżu i czerni. Na bal lub cocktail party przewidziane są małe, kopertowe formaty torebek, które mogą być bardziej ozdobne, kolorowe i błyszczące.

Torebkę dobieramy do kolorystyki stroju i butów (choć do tych drugich już rzadziej), ale również do typu sylwetki, aktualnego uczesania i koloru włosów. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, duży rozmiar torebki optycznie wyszczupla, a mały – pogrubia. Podłużny kształt torebki wydłuży sylwetkę, podobnie jak jej pionowy, pasiasty wzór. Duży biust można optycznie zniwelować nosząc torbę na długim pasku. Wysoką sylwetkę zrównoważy torba na długim pasku w kształcie półksiężyca.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)