POLECAMY

Kupujemy elegancki kostium

Dobrze dobrany kostium może nam posłużyć przez lata i być doskonałą bazą dla dziesiątek biurowych i oficjalnych strojów. Aby jednak tak się stało, musi być idealnie dobrany i świetnej jakości.
Kupujemy elegancki kostium

1. Pamiętaj, że dół kostiumu „zużywa” się szybciej niż żakiet. Dlatego zastanów się, czy nie warto kupić dwóch spódnic, dwóch par spodni lub spodni i spódnicy.

2. Jeśli nosisz różne rozmiary topów i spódnic/spodni, wybierz sklep, w którym nie musisz zakupić kompletu, a poszczególne części możesz wybrać osobno.

3. Wybierz dobry gatunek materiału. Unikaj takich, które zawierają dużą domieszkę poliestru. Wysokojakościowa wełna to najpewniejszy wybór.

4. Sprawdź, czy materiał się gniecie. Jeśli po ściśnięciu kawałek materiału nie wróci do poprzedniego kształtu, szukaj dalej. Inaczej po pięciu minutach za biurkiem twoja spódnica będzie wyglądać jak origami.

5. Kostium powinien być w spokojnym, neutralnym kolorze: czerń, granat, brąz, beż lub szarość. Musi współgrać z twoim typem urody i... osobowości.

6. Najlepiej wybrać gładki materiał. Jeśli jednak zdecydujesz się na wzory, sprawdź, czy są dopasowane na szwach i łączeniach materiału. Jeśli są krzywe, pewnie znajdziesz inne niedociągnięcia, nie warto więc ryzykować.

7. Wybierz najlepszy dla siebie fason żakietu. Ten z trzema guzikami i wpuszczanymi kieszeniami jest najbardziej formalny i minimalizuje szerokie ramiona i obfity biust. Krótki będzie podkreślał wąskie biodra.

8. Teraz przyjrzyj się dokładniej. Czy żakiet jest wcięty w talii? Nawet jeśli nie masz talii osy, żakiet powinien ją podkreślać, a nie sprawiać, że wyglądasz jak pudełko. Upewnij się, że po zapięciu żakietu, nie ma „okienek” na biuście. Sprawdź też, czy możesz swobodnie podnieść ręce i czy rękawy nie są zbyt krótkie (po zgięciu ręki nadgarstek nie powinien być odsłonięty).

9. Upewnij się, że spódnica lub spodnie są odpowiedniej długości i czy nie są zbyt ciasne – powinnaś być w stanie włożyć za pasek przynajmniej dwa palce.

10. Detale: zamki muszą leżeć płasko, guziki być przyszyte symetrycznie, a szwy proste.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)