Modny senior - jak nie popełniać gaf?

Jakie gafy popełniają panowie 40, 50, 60 i 70+? Co i jak podpowiedzieć dojrzałemu mężczyźnie, żeby wyglądał modnie i elegancko? Jak nie wystraszyć go tym co "trendy" i "cool", a jednocześnie wprowadzić odrobinę modnego uporządkowania w jego szafie?
Modny senior - przeczytaj nasze rady dla dojrzałych mężczyzn

Panowie najczęściej stawiają na wygodę i to już od lat młodzieńczych. Przyznajcie, to trochę inaczej niż my - kobiety! Nam ta mądrość przychodzi z czasem, z którym uczymy się łączyć komfort i aktualne trendy. Niemniej bez cienia wątpliwości możecie pewnie przyznać, że wyciągnięte koszulki nawet na "piwnym" brzuchu nie prezentują się dobrze. Mało tego - są po prostu fatalne. Poniżej prezentujemy w punktach najczęściej popełniane gafy, a zarazem szukamy alternatywy, podrzucając garść pomysłów dla naszych dojrzałych panów.

Zobacz też: Wiązanie krawata - 5 najbardziej praktycznych węzłów

Modowe gafy dojrzałego mężczyzny

Białe skarpetki. Do stylu sportowego i adidasów białe skarpetki są jak najbardziej w porządku, lecz do garniturowych spodni - szczególnie ciemnych - nie polecamy. Unikamy skarpet przy noszeniu sandałów. Jeśli pan senior wrażliwy jest na otarcia, zalećmy oliwkę lub specjalny spray do stóp, pokrywający je skuteczną, acz niewidzialną warstwą.

Za krótki krawat. Różne były mody, tak jak i różne szerokości krawatów. Podstawowa zasada jest jedna - krawat MUSI sięgać paska u spodni. Uwaga: kolor czerwony lub bordowy działa jak wykrzyknik, kierując uwagę na twarz. Idealny jest natomiast wtedy, gdy twój senior ma wygłaszać np. przemówienie.

Zobacz też: 8 typów urody - rozpoznaj swój typ (foto!)

Za duża marynarka. Tutaj musimy wykazać się bystrym spojrzeniem, bo dobrze dopasowana marynarka nie jest obcisła. Powinna utrzymywać naturalną linię ramion. Długość rękawa - do połowy dłoni.

Za długie / za krótkie spodnie. Idealnie dopasowane spodnie załamują się nad butami tylko raz. I nigdy nie rekompensujmy ich długości zapinaniem wysoko na brzuchu!

Za dużo biżuterii. Na dobrą sprawę elegancki zegarek oraz spinki do mankietów załatwiają sprawę. Spinki do krawata są natomiast ryzykowne. Pochodzą z tradycji amerykańskiej, gdzie przeszły z mundurów wojskowych do cywilnego ubioru agentów ochrony...

Koszula z krótkim rękawem do marynarki od garnituru. Tego typu koszule nosimy do zestawów kombinowanych np. jeansy i krótki rękaw. Do garnituru - zawsze długi rękaw.

Zobacz też: Dobierz płaszcz wiosenny do typu sylwetki - porada

Rady dla modnego seniora

Pasek. Pasek powinien pasować do obuwia i spodni. Np. płócienny pasek do spodni sztruksowych, pleciony i skórzany do jeansów, gładki i licowy do spodni od garnituru. Niewskazane duże logo na klamrze.

Półbuty. Półbuty powinny być zawsze czyste i wypastowane. Do garniturów: czarnego, gołębiego, czekoladowego, stalowego - czarne, do brązów i kremowych - brązowe. Szare buty do zestawów łączonych np. z jeansami. Najbardziej eleganckie - buty typu Oxford (noski bez zdobień, zamknięta przyszwa z ozdobnymi dziurkami, sznurowane).

Kolory. Barwy koszuli i spodni nie powinny kontrastować ze skarpetkami.

Wzory. Unikamy koszul w kwiaty. Dopuszczalne jedynie na plażę. Kratka postrzegana jest jako wzór weekendowy, niezobowiązujący. Natomiast pionowe prążki ciekawie urozmaicają tło i dodatkowo optycznie wyszczuplają,  "chowając" brzuch.

Zobacz też: T-shirt dla dojrzałej kobiety - nasze typy

Pozostałe porady powinny korespondować z typem sylwetki, pasować kolorystycznie do typu urody, a styl do osobowości. Jeśli twój senior będzie czuł się dobrze w swojej nowej skórze, przyjemna atmosfera gwarantowana!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Nooooo nie ukrywam, że ja z moim tatą to już konkretne podchody robię :) Po prostu sama robię mu zakupy i uzupełniam szafę, bo inaczej się nie da! Najgorzej jak sam wybierze się na zakupy to później muszę ukradkiem mu te ciuchy z szafy po prostu wynieść, bo przemówić do rozumu to się nie da :) Najczęściej kupuje mu koszule m.in z giacomo conti czy zarze :)