kobieta, uroda, bielizna fot. Fotolia

Kobieca bielizna, która podnieca mężczyzn

Kobiety w długoletnich związkach często przestają przykładać wagę do rodzaju bielizny, który noszą. Chcą tylko, żeby było im wygodnie. Taki brak dbałości może mieć wpływ także na spadek poziomu własnej atrakcyjności. Jaką bieliznę lubią faceci?
/ 11.06.2019 13:49
kobieta, uroda, bielizna fot. Fotolia

Atrakcyjne kobiece fatałaszki rozbudzają męską wyobraźnię. Jednak, czy to co panie ze swojej szafy bieliźniarskiej uważają za ponętne, jest również interesujące dla płci przeciwnej? Kilku zapytanych przez nas mężczyzn śmiało opowiedziało o swoich poglądach. Zdradzili nam, jaka bielizna jest ich zdaniem pociągająca, a czego kobiety powinny unikać.

Każdy z nas, niezależnie od płci, swoje pierwsze wrażenie uzasadnia na podstawie tego, co zauważa. Jednak to mężczyźni są wzrokowcami i oni przywiązują większą wagę do wyglądu. A, jak się okazuje, kobieca bielizna ma dla nich ogromne znaczenie.

Jak uporządkować szufladę z bielizną

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Sentencja Johna Gray'a Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, ma na celu podkreślenie różnicy między obydwiema płciami. Faktyczna odległość tych dwóch planet wynosi 75.000.000 mil. Gdyby można było zmierzyć różnicę w poglądach mężczyzn i kobiet, możliwe, że wynik okazałby się równie duży.

Bielizna
fot. Materiały prasowe 990pr/Dalia

Często do naszego salonu przychodzi para, która na wstępie oświadcza, że wspólnie przyszła kupić seksowną bieliznę. Przyznam, że bardzo często to, co podoba się kobiecie, nie przypada do gustu mężczyźnie i odwrotnie. Sporną kwestią są głównie doły kompletów bieliźniarskich. Kobiety chętniej kupują wygodne, bawełniane majtki, często o kształcie bokserek, mężczyźni natomiast widzą kobiety w koronkowych i satynowych stringach czy figach – mówi brafitterka producenta bielizny Dalia, Magdalena Kasprzyńska.

W takiej sytuacji najlepiej znaleźć złoty środek, czyli zakupić komfortowe bawełniane majteczki o ciekawym wzorze, które idealnie przylegają do ciała. To podkreśli kobiecą figurę. Dodatkowo można ubezpieczyć się na tzw. specjalne okazje i zawsze mieć w zanadrzu dwie pary seksownych, koronkowych fig. Na romantyczne spotkania pasują także body damskie.

Kobieta seksi
fot. Materiały prasowe 990pr/Dalia

Podnieść temperaturę w sypialni

Kobiety będące w długoletnich związkach często popełniają jeden błąd – przestają przywiązywać wagę do wyglądu i coraz częściej chodzą w nieestetycznej bieliźnie.

Potwierdza to Michał – Moja Anka po 4 latach zaczęła nosić bokserki i takie zwyczajne bawełniane biustonosze. Kojarzyło mi się to trochę z bielizną mojej mamy i kompletnie odbierało ochotę na seks. Dopiero jak wziąłem sprawy w swoje ręce i kupiłem jej seksowne komplety, Anka na stałe porzuciła tzw. „pantalony babci” - komentuje Michał, dodając - Po jakimś czasie nawet przyznała mi, że w nowej bieliźnie czuje się atrakcyjniej i bardziej kobieco.

Nawet po wielu latach bycia razem, seksowny biustonosz czy damskie figi czarne mogą skutecznie podnieść temperaturę w związku i pomóc przełamać codzienną rutynę.

Zadbana znaczy piękna

Każda kobieta, która zauważyła, że jej ulubiony stanik się rozdarł, bez względu na to jak mocno sentymentalnie jest z nim związana, powinna się go natychmiast pozbyć.

Bielizna, której nie lubię u dziewczyn, to za luźne figi, rozciągnięty i źle dopasowany biustonosz, z którego piersi „wypadają” lub za duży, w którym robi się przestrzeń między kobiecą piersią, a miseczką – wylicza 28-letni Jarek, który pracuje w dużej firmie jako sales manager.  

Bardzo ważnym czynnikiem, który często odbiera mężczyźnie ochotę na seks, jest brzydka bielizna. Taka, która budzi pożądanie jest dla mężczyzn uzupełnieniem piękna kobiety. Mężczyźni to wzrokowcy, którzy nasycają swoje zmysły kształtem, materiałem i kolorem bielizny.

Uwielbiam za to stringi, które podkreślają damskie pośladki, kabaretki i przeźroczyste biustonosze. A pas do pończoch i pończochy to spełnienie moich marzeń – dodaje Jarek.

Jak wybierać bieliznę

Bielizna jako bodziec seksualny

Jan pracuje jako osobisty trener. Z kobietami spędza wiele godzin dziennie, pomagając im uzyskać wymarzoną sylwetkę.

- Większość kobiet, które spotykam w swojej pracy, przychodzi do mnie po pomoc w uzyskaniu atrakcyjnego wyglądu. Często podkreślają, że robią to, by poczuć się bardziej atrakcyjną dla samych siebie i mężczyzn – komentuje Jan, dodając – Kiedyś jedna z nich zapytała mnie, co sądzę o damskiej bieliźnie, bo ona nie wie czy seksowna bielizna na pierwszą randkę jest odpowiednia. Uważam, że ładna bielizna jest zawsze na miejscu, a dla nas mężczyzn nie ma istotniejszej rzeczy w sypialni. 

Zadbane ciało w połączeniu z biustonoszem podkreślającym kobiece kształty, a do tego seksowne figi, skutecznie obudzą w mężczyznach pożądanie, a u kobiet skrywany seksapil.

To, co nas kręci i podnieca to kolor

Barwa czerwona od dawna uznawana jest za kolor życia i silnych emocji. Nie dziwi więc, że panowie zapytani o kolor bielizny, w którym widzieliby kobietę, wymienili właśnie ognistą czerwień.

– Najbardziej lubię czerwień, bo kojarzy mi się z silną i pewną siebie kobietą – mówi 34-letni Rafał, dodając – Jaskrawym kolorom np. żółtemu i zielonemu mówię kategoryczne „nie”. Kojarzą mi się z nastolatkami, a nie dojrzałymi kobietami.

To, co mówi Rafał, dotyczy większości panów. Mężczyźni są wyjątkowo wrażliwi na kolorystykę czerwoną, która działa na nich niczym afrodyzjak. Słowa Rafała potwierdzają badania przeprowadzone przez dwójkę amerykańskich psychologów: Andrew Elliot i Daniela Niesta. Z przeprowadzonej przez nich ankiety wynika, że kobiety ubrane w kolor czerwony były oceniane przez ankietowanych jako najatrakcyjniejsze i seksowne, natomiast kobiety ubrane w inne kolory wydały się im mniej pociągające.

Seksowna kobieta
fot. Materiały prasowe 990pr/Dalia

- Panowie wolą widzieć swoje kobiety w czerwieni i czerni – mówi Magdalena Kasprzyńska z Dalii– Mężczyźni, którzy wchodzą do naszego salonu z zamiarem kupienia kobiecie prezentu w postaci bielizny, od razu lokalizują półkę z bielizną czerwoną i czarną, i ostatecznie właśnie taką kupują.

Jak dobrać bieliznę

Bądź atrakcyjna i dla siebie, i dla niego

Niektóre kobiety twierdzą, że kupują seksowną bieliznę z myślą o sobie. Inne deklarują, że zakup seksownej bielizny jest spowodowany chęcią zaspokojenia pragnień partnera. Nieważne z jakiego powodu decydujemy się na wymianę zawartości szafy z bielizną, na pewno jest to od czasu do czasu wskazane. Warto też posłuchać męskiego głosu w tej sprawie, by czuć się atrakcyjną również dla niego. Dotyczy to również kobiet o nieco większych rozmiarach. Bielizna damska XXL także może być seksowna!