Pamiętaj, że mocne mięśnie klatki piersiowej nie tylko podtrzymują biust, lecz także chronią najważniejsze organy w naszym ciele – serce i płuca, dlatego tym bardziej warto nad nimi pracować

Ile staników powinnaś mieć w szufladzie z bielizną?

W idealnym świecie w Twojej szufladzie z bielizną znalazłyby się wszystkie podobające Ci się modele staników, po jednym w każdym kolorze. Ale skoro o idealnym świecie możemy tylko pomarzyć, a porządny stanik może całkiem sporo kosztować, musimy rozsądnie planować zakupy. Czy wiesz, ile biustonoszy powinnaś mieć?
/ 29.06.2011 18:38
Pamiętaj, że mocne mięśnie klatki piersiowej nie tylko podtrzymują biust, lecz także chronią najważniejsze organy w naszym ciele – serce i płuca, dlatego tym bardziej warto nad nimi pracować

 Wszystko oczywiści zależy od Twojego trybu życia, stylu ubierania się i, niestety, od zasobności Twojego portfela. Rozsądnie podchodząc, minimalnie powinnaś mieć około 7-8 staników. Pamiętaj, że noszenie stanika w dobrym rozmiarze to konieczność, a nie fanaberia.

Bez względu na ilość i fason Twoje staniki powinny być w dobrym rozmiarze. Lepiej wybrać jeden idealnie dopasowany biustonosz niż dwa 'prawie dobre'.

  • Tak zwane "staniki codzienne" - nie jestem fanką tego określenia, nie rozumiem, czemu stanik noszony na co dzień ma być gorszy od tego na specjalne okazje? Noszony najczęściej powinien być idealnie dobrany, wygodny, mocny, a jednocześnie powinen poprawiać Ci samopoczucie i sylwetkę. Tak czy inaczej, w Twojej szufladzie powinny znaleźć się przynajmniej dwa porządne biustonosze, które możesz nosić codziennie na zmianę - w dowolnym kolorze.

Zobacz więcej: Jak dobrać bieliznę?

  • Biustonosz w kolorze cielistym - beżowy lub tzw. nude color, do noszenia pod jasne i przezroczyste ubrania - sprawdzi się lepiej od stanika w kolorze białym.

  • T-shirt bra - czyli stanik nieodznaczający się pod ubraniem - najczęściej bez ozdób i z profilowanymi, półusztywnianymi miseczkami. Do noszenia pod obcisłe ubrania lub te uszyte z lekkich lub lejących się tkanin.
  • Staniki do zadań specjalnych, czyli plunge bra lub push-up. Plunge bra czasem spolszczany jako "plandż" to fason stanika odpowiedni do głębokich dekoltów. Unosi zwykle biust i zbiera go do przodu. Plunge ma niski mostek i mało zabudowane miseczki, więc nie wystaje z dekoltów. Push-upy mają za zadanie powiększyć i zaokrąglić biust. Przydają się do wieczorowych sukienek. Ale nie znaczy to, że nie można ich nosić na co dzień!

  • Stanik sportowy - zwykle bez fiszbin, konieczny dla osób uprawiających sport.
  • Multiway lub strapless - czyli stanik z odpinanymi ramiączkami lub taki bez ramiączek, które to biustonosze będziesz mogła założyć pod różnego rodzaju topy i dekolty.

Zobacz także: Jakie są rodzaje biustonoszy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)