Odstająca cholewka skróci optycznie nogę, podobnie jak inny kolor rajstop. Kozaki marki Salamander - kolekcja jesień-zima 2010/11

Jak wydłużyć nogi kozakami?

Czy kozaki skracają Twoje nogi? Poznaj sztuczkę, która sprawi, że Twoje nogi będą dłuuugie, aż do ziemi... A może nieba... Przeczytaj porady naszej ekspertki od spraw mody - Doroty Florek.
/ 01.12.2017 18:24
Odstająca cholewka skróci optycznie nogę, podobnie jak inny kolor rajstop. Kozaki marki Salamander - kolekcja jesień-zima 2010/11

Czy można nosić kozaki, tak, żeby nie skracały optycznie nóg? Czy to w ogóle możliwe? Ada T.

Trikiem, dzięki któremu kozaki nie skrócą optycznie nóg jest odpowiedni dobór koloru. Dopilnuj, aby kozaki oraz spodnie lub rajstopy były w jak najbardziej zbliżonej tonacji kolorystycznej. Dzięki temu unikniesz przecięcia łydki, co optycznie skraca całą sylwetkę.

Jeśli chcesz, aby Twoje nogi wyglądały na dłuższe unikaj kozaków z odstającą cholewką i wybieraj takie, które mają jak najbardziej klasyczny fason – brak poziomych przeszyć, ozdobnych klamerek. Kilkucentymetrowy obcas spowoduje, że Twoja sylwetka zawsze będzie wyglądała na szczuplejszą, a nogi będą wyglądać na wyjątkowo długie.

Masz problem  z doborem odpowiednich fasonów ubrań do sylwetki? Nie wiesz jak rozpoznać swój typ figury? Chcesz znaleźć swój styl lub poznać tajniki pracy ludzi mody? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą doświadczone stylistki i personal shopperki. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane pytania.