rodzaje dekoltów fot. ONS.pl/kolaz polki.pl

Dekolt karo – dla kogo jest najlepszy, jak go nosić, jak biżuteria pasuje

Dekolt karo to jeden z najrzadszych typów dekoltów. Przyznam się, że znalazłam w swojej szafie tylko jedną sukienkę wykończoną w karo. Kto zatem powinien go nosić? I z czym go zestawiać, by zdobił?
Anna Mietelska / 05.06.2018 16:04
rodzaje dekoltów fot. ONS.pl/kolaz polki.pl

Zwany także prostokątnym lub kwadratowym (a z angielskiego: square neckline) dekolt najładniej prezentuje się w eleganckich sukienkach. Spójrzcie tylko na piękną Julię Kamińską – w tym wypadku oryginalny kształt dekolt jest jedyną ozdobą tej prostej małej czarnej.

Dla kogo więc będzie najlepszy:

  • Wybrać go powinny panie z krótką szyją, ponieważ jako jeden z najgłębszych dekoltów optycznie ją wydłuża.
  • To również dobra opcja dla kobiet z większym biustem, bo podkreśla jego kształt.
  • Sukienki i bluzki z dekoltem karo pasują do sylwetki typu gruszka – z wąskimi ramionami i pełnymi biodrami.

Prosty trik, a duży efekt. Zobacz, co potrafi dekolt typu łódka!

Kto powinien go unikać:

  • Dolna linia dekoltu jest pozioma, więc optycznie poszerza górną część ciała. Nie jest to dobra opcja dla pań z szerokimi ramionami.
  • Odradzam dekolt karo też kobietom z bardzo dużym biustem, szczególnie gdy jest głęboki – efekt bawarskiej karczmarki, której biust "wylewa się" górą chyba nie jest pożądany.

Jak dobrać dekolt sukni ślubnej? Podpowiadamy!

Jaki biustonosz pod spód:

Niezwykle ważny jest wybór dobrego stanika, bo nie wszystkie tu pasują. Idealna będzie bardotka, której kształt nawiązuje do dekoltu karo i dzięki temu jest pod nim niewidoczna. To doskonała biżuteria do czerwonej sukienki.

Najlepszy naszyjnik to:

Jest idealnym tłem dla wszelkich krótkich naszyjników – od obróżek począwszy, poprzez łańcuszki z małymi wisiorkami, a na rozłożystych koliach skończywszy.
Ważne: naszyjnik nie powinien dotykać brzegu dekoltu, a wisiorek wpadać między zagłębienie między piersiami.

Jakie kolczyki:

Jeśli zrezygnujesz z wisiorka, możesz wybrać duże, rozłożyste kolczyki – przyciągną wzrok i również wyeksponują ładny dekolt. Jeśli jednak zdecydujesz się na większą kolię, zrezygnuj już z kolczyków – co za dużo, to... nieładnie!

Jak dobrać biżuterię do typu dekoltu?