POLECAMY

Dress code black tie, white tie - Wiesz co wtedy założyć?

Dowiedz się co znaczy dzisiaj a co kiedyś
Dress code black tie, white tie -  Wiesz co wtedy założyć? fot. FREE Imax/Tree

Bardzo często na zaproszeniach znajdujemy adnotację "dress code" i chyba nie musimy nikomu tłumczyć co ona oznacza. Zdarza się jednak coraz częściej, że nawet na weselne przyjęcie Para Młoda życzy sobie odpowiedniego stroju od swoich gości. Zatem jakich rodzajów dress code możemy spodziewać się na zaproszenia na eleganckie spotkania?

Jak radzić sobie z dress codem w pracy?

Dress code - black tie - co znaczy?

Impreza z tą regułą oznacza, że mężczyźni powinni mieć na sobie garnitury a kobiety kreacje pasujące do nich. Oczywiście w dzisiejszych czasach wszelkie zasady są łamane i aktualnie nie musimy ubierać się pod facetów, niemniej jeśli zechciałybyście rzeczywiście ubrać się odpowiednio to wybierzcie długą suknię lub elegancką koktajlową. Przestrzegaj również kolorów - black tie - to przede wszystkim czerń i stonowane odcienie kamieni szlachetnych tj. szmaragd, rubin czy szafir.

Od black tie jeszcze bardziej elegancki i rygorystyczny jest dress code - white tie. Ten zobowiązuje mężczyzn do założenia fraków a kobiety sukni balowych. Dobrze widziane są również długie, wieczorowe rękawiczki i elegancka biżuteria.

Te 2 klasyczne reguły doczekały się kilku wariacji, które w Polsce coraz częściej są stosowane. Kreatywny black tie czy opcjonalny black tie to niektóre z nich.

Więcej modowych zasad:

Guziki w damskich a męskich ciuchach - o co chodzi?
Miks tych 2 rzeczy zawsze będzie hitem
Zawsze pierz nowe ubrania przed założeniem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)