POLECAMY

Czy wiesz co oznaczają informacje na tekturowych etykietach przy ubraniach?

Informacje o rodzaju tkaniny i sposobie użytkowania odzieży znajdują się najczęściej na metkach od wewnętrznej strony ubrań. Okazuje się jednak, że tekturowe etykietki, które po zakupie ubrania wyrzucamy, są równie istotne, więc może warto je zatrzymać?

Cyfry znajdujące się na dole etykiety są praktycznie nieznaczące dla kupującego. Istotna jest tylko jedna cyfra – siódma od lewej strony. Możemy się z niej bowiem dowiedzieć, czy tkanina zawiera naturalne włókna: - cyfra 1 informuje, że ubranie wykonane jest w 100% z czystej wełny tzw. czesankowej (jest to najlepszy gatunkowo rodzaj wełny, charakteryzujący się długim włóknem), - cyfra 2 informuje, że ubranie wykonane jest w 100% z wełny tzw. zgrzebnej (jest to trochę gorszy gatunkowo rodzaj wełny, charakteryzujący się nieco krótszym włóknem), - cyfra 3 informuje, że ubranie wykonane jest w 80% z wełny, - cyfra 4 informuje, że ubranie wykonane jest w 70% z wełny itd.

Im większa cyfra, tym mniej wełny w tkaninie. 9 oznacza, że nie ma jej w tkaninie w ogóle.

Znacznie liter na etykiecie jest następujące: - PG – ubranie nie gniecie się, - PK – ubranie nie kurczy się pod wpływem wody, - PM – ubranie odporne na mole, - PP – ubranie nie mechaci się, - WO – ubranie nieprzemakalne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)