POLECAMY

Piękny gest podczas NY Fashion Week. Z tej marki wszyscy powinni brać przykład!

Marka podjęła się pięknego tematu. Zobaczcie, na co zwróciła uwagę świata
Piękny gest podczas NY Fashion Week. Z tej marki wszyscy powinni brać przykład! fot. Chromat.co

Już chyba dawno nowojorski tydzień mody nie wzbudzał tylu kontrowersji. Zaczynając od Kanye Westa, który nie godzi się na jakąkolwiek krytykę, co okazał podczas przemówienia (w tym przypadku na imprezie Harper's Bazaar) nie tylko słowem, ale i środkowym palcem. A przecież to on na swój pokaz werbował modelki w wykluczeniem tych ze związków jednorasowych. Co również jest zwyczajnym rasizmem.

Kanye West i jego rasistowski tweet

Jednak to nie wszystko, New York Fashion Week został skrytykowany przez Tima Gunna i to na łamach dziennika Washington Post. Wielka osobistość telewizyjna, związana m.in. z programem Project Runway wyraziła swoje obrzydzenie do branży modowej. Tim Gunn podkreślił, że ponad 100 milionów kobiet w Stanach uważana jest za plus size, a branża wciąż je ignoruje tę ogromną rzeszę Amerykanek.

Całe szczęście by skontrastować te negatywne informacje zza oceanu, mamy dla was coś pozytywnego. Marka Chromat (projektuje odzież sportową i stroje kąpielowe) zrobiła coś fantastycznego. Do swojego pokazu zaprosiła nie tylko modelki w większych niż przeciętnie rozmiarach, ale poszła o krok dalej.

Na wybiegu można było zobaczyć szeroki wachlarz pięknych kobiet, o każdym kolorze skóry, rozmiarze. A nawet modelki transgenderowe i kobiety w ciąży. Największymi gwiazdami pokazu były transseksualistki Carmen Carrera i Maya Mones. A także Lauren Wasser, która straciła nogę. Na wybiegu pojawiła się z protezą. Wszystkie wyglądały świetnie!

Becca Mccharen, twórczyni marki Chromat powinna być naśladowana przez innych designerów. Całe szczęście, że chociaż ona daje głos kobietom, które nie wpisują się w utarte kanony piękna. Oby takich projektantek było więcej!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)