Biżuteria a typy urody

Biżuteria a typy urody

Mężczyzna kupujący kobiecie biżuterię w prezencie powinien zwrócić uwagę na karnację i kolor oczu kobiety, którą zamierza obdarować. Odpowiednio dobrane kolczyki czy korale mogą bowiem idealnie podkreślić jej urodę.
/ 30.07.2009 09:17
Biżuteria a typy urody

Jeśli kobieta ma zimny typ urody najlepiej wybrać coś neutralnego. Do klasycznych rysów i normalnej barwy skóry (nie jest bardzo jasna ani też śniada) świetnie pasują perły. Egzotyczną urodę podkreśli biżuteria z motywami etnicznymi, a dla kobiet o alabastrowej cerze odpowiednie będą dodatki w ciepłych barwach, które dodadzą jej życia i zdrowia. Natomiast rumiane buzie dobrze prezentują się w chłodnych ozdobach, które zrównoważą rumieńce.

Kobiety, które walczą z pękającymi naczynkami, często się rumienią czy też mają widoczne niedoskonałości skóry – jak podczas trądziku, powinny unikać ozdób podkreślających zaczerwienienia na twarzy lub na dekolcie. Kobiety borykające się z niedoskonałościami skóry powinny zrezygnować z biżuterii o barwie czerwonej, różowej czy też fioletowej. Dla ciemniejszej cery i ciemnej oprawy oczu pasuje większość kolorów.

Brunetki, blondynki i rude

Biżuterię można również wybrać kierując się kolorem włosów. Dla blondynki trafionym prezentem będą korale z pereł o różowej barwie. Harmonijnie skomponują się również pastelowe błękity i zielenie.

Urodę rudowłosych kobiet podkreślają stonowane kolory ziemi, jak brudne pomarańcze, brązy i zielenie.

Dla brunetek najodpowiedniejsze są zdecydowane, żywe barwy. Urodę eksponują ogniste czerwienie i zdecydowane zielenie.