Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może poważnie uszkodzić strukturę włosa / fot. FAROUK

Trwałe wygładzanie włosów

Nie możesz sobie poradzić z niesfornymi falami lub lokami? Masz już dosyć prostowania włosów po każdym myciu? Myślisz, że możesz pozbyć się tego kłopotu decydując się na trwałe wygładzanie włosów? Zanim zdecydujesz się na ten zabieg, sprawdź, czy naprawdę warto.
/ 22.02.2010 14:20
Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może poważnie uszkodzić strukturę włosa / fot. FAROUK

Jedna z najbardziej znanych metod wygładzających, to x-tenso. Zabieg wykonuje się produktami tialowymi. Trwa on ok. 2-3 godzin i kosztuje ok. 100-300 zł, w zależności od długości i gęstości włosów. Musimy jednak pamiętać, że nie zagwarantuje nam on prostych włosów. Jeśli po myciu nie wymodelujemy ich odpowiednio, będą one wyglądać podobnie, jak przed zabiegiem wygładzania. W takim wypadku bez szczotki i suszarki albo prostownicy się nie obejdzie. Czego możemy się w takim razie spodziewać po chemicznym wygładzaniu włosów? Tego, że będą lepiej się układać, zmniejszy się ich objętość, nie będą się szybko puszyć pod wpływem wilgoci, a prostowanie nie będzie tak pracochłonne, jak dotychczas.

Zobacz także: Trwałe prostowanie włosów

Efekt ten utrzymuje się ok. 2-3 miesięcy. Zabieg trochę niszczy włosy, ponieważ preparat narusza ich strukturę. Niektórzy mogą jednak nie zauważyć niekorzystnych zmian – wszystko zależy od rodzaju włosów

WAŻNE:

  • Zabiegu nie polecam osobom, których włosy były rozjaśniane albo poddawane trwałej ondulacji. Jeśli były farbowane, przed wykonaniem zabiegu należy odczekać przynajmniej 3 tygodnie.
  • Chemiczne prostowanie włosów powinien wykonywać profesjonalista. Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może poważnie uszkodzić strukturę włosa.