Na jakich latach bazuje współczesna moda?
Jako pierwsze zdecydowanie należy wskazać lata 60., 70. i 80-te. Styl fryzur jaki wówczas panował miał ogromny wpływ na obecne trendy w męskich i damskich fryzurach. Te dekady wprowadziły wiele ikonicznych fryzur, które nadal są popularne i dostosowywane do współczesnego stylu życia - wyjaśnia Michał Urbaniak.
Co teraz się nosi?
Na szczęście obecne trendy dają pełną dowolność w wyborze stylu cięcia włosów jaki ma nas odzwierciedlać i jaki po prostu lubimy nosić.
Nawiązując jednak do poprzedniego pytania, tak dla przykładu, krótka, lekko zdezorganizowana fryzura Pixie Cut, która była popularna w latach 60., nadal jest modna i noszone przez wiele kobiet. Bouffant, czyli fryzura z dużą objętością i unoszącymi się włosami wprowadzona także w latach 60. nadaje obecnie nowy wymiar objętości do fryzur, a dzisiejsze wersje nadal uwzględniają tę charakterystyczną cechę. Lata 70. natomiast to fryzury Afro, które teraz stanowią część ruchu na rzecz akceptacji naturalnych włosów i różnorodności w fryzurach. Styl długich, falowanych włosów z lat 70. jest teraz wciąż modny, chociaż jest bardziej nowoczesny i minimalistyczny.
fot. Materiały prasowe
Czyżby nastąpił lub nastąpi powrót do lat 80-tych?
W latach 80. pojawiły się fryzury punkowe i new romantic, które wpłynęły na współczesne trendy w ekscentrycznych i kreatywnych fryzurach. Krótkie fryzury bob były modne w latach 80. i nadal cieszą się popularnością dzięki swojej wszechstronności i nowoczesnym wersjom.
Współczesne fryzury często łączą te ikoniczne elementy z nowoczesnym podejściem do stylizacji. Ponadto, wiele osób eksperymentuje z różnymi stylami, łącząc elementy z różnych dekad, aby stworzyć unikalne i personalizowane fryzury. Z biegiem czasu obserwujemy dalsze zacieranie się fryzury damskiej i męskiej. Niektóre stylizacje są wręcz nie do określenia względem przynależności do danej płci. Wpływ historycznych trendów o jakich wspomniałem nadal jest obecny w dzisiejszych męskich i damskich fryzurach, ale z nowoczesnymi ich modyfikacjami i interpretacjami.
Dlatego tak ważne jest aby nasze włosy oddać w ręce fryzjera, który przez tysiące godzin praktyki szlifował swoje umiejętności. Nadmienię tutaj, że nawet to w jaki sposób naprężamy pasmo ścinanych włosów ma potem znaczenie w finalnej jakości wykonanej stylizacji. Z praktyki użycia wielu tajników naszej pracy pochodzi stwierdzenie - „po tym fryzjerze włosy układają się same” - przypomina Michał Urbaniak.
fot. Materiały prasowe
@hair_republic_warsaw
Materiał promocyjny marki Hair Republic Warsaw