Ombre na krótkich włosach - czy to wyjdzie, jakie kolory wybrać

Ombre w trendach trzyma się mocno. Zobacz, jak ta technika koloryzacji może odświeżyć lub totalnie odmienić fryzurę. Przeczytaj rady naszego eksperta!
Aleksandra Jaworska / 01.10.2018 05:17

Ombre na krótkich włosach daje mnogość możliwości. Najpopularniejsze są jasny blond, karmelowy, miodowy, ale na topie są także bardziej ekstrawaganckie kolory: niebieski, wiśniowy, różowy.

Przy technice ombre koloryzujemy zwykle od 1/3 do 1/2 długości włosów (od końców w kierunku ich nasady), niezależnie od wyjściowego koloru włosów - mówi Irek Kłembokowski, edukator KEVIN.MURPHY.

Ombre hair - zrób to sama!

Koloryzacja ombre jest dość uniwersalna i praktyczne większość długości włosów, nawet te dość krótkie, wygląda w niej dobrze - mówi nasz ekspert, Irek Kłembokowski, edukator KEVIN.MURPHY. Jedynie na bardzo krótkich włosach nie jesteśmy w stanie wykonać tego rodzaju koloryzacji, ponieważ dla uzyskania widocznego kontrastu i niejednorodnego przejścia kolorów potrzebujemy minimum 10 cm długości włosów. Także długości od wysokiego boba i dłuższe będą dobrze wyglądały w koloryzacji ombre. Przy koloryzacjach ombre  albo pozostawiamy przy nasadzie naturalny kolor włosów, albo przyciemniamy go o kilka poziomów. Zgodnie z trendami, długości i końce w najbliższym sezonie ocieplamy i tworzymy miodowe, brzoskwiniowe, beżowe lub truskawkowe odcienie jasnego blondu.

Ryzyko samodzielnego ombre na krótkich włosach

Jako ekspert od koloryzacji rekomendowałbym wykonywanie każdego rodzaju koloryzacji przez profesjonalistę w salonie fryzjerskim - mówi ekspert KEVIN.MURPHY. - Jeśli chodzi o rozjaśnienie włosów (co przy ombre jest konieczne!) nigdy nie powinniśmy robić tego sami, na własną rękę. Robiąc ombre samodzielnie w domu możemy:

  •  nadmiernie, niepotrzebnie uwrażliwić i zniszczyć włosy (w salonie zapobiegamy temu,
  • dobierając odpowiednie produkty do kondycji włosów oraz stosując zabiegi regeneracyjne, np. Olaplex),
  • zrobić nierównomierne „plamy” na włosach,
  • zrobić równe, a nie płynne przejście odcieni jeden w drugi (nienaturalny efekt i widoczny kontrast kolorów),
  • uzyskać niechciany odcień blondu - nawet pomarańczowy.

Inne ciekawe tematy o włosach:

4 farby roślinne, którymi możesz zmienić kolor włosów w ciąży
Przetłuszczające się włosy? Zobacz, jakich szamponów używać!

Redakcja poleca

REKLAMA