Ombre hair - zrób to sama!

Tak jak kiedyś zawrócił nam w głowach balejaż, tak dziś nie wypada nie mieć włosów “ombre”. Okazuje się, że można wykonać je nawet we własnej łazience!

Tak jak kiedyś zawrócił nam w głowach balejaż, tak dziś nie wypada nie mieć włosów “ombre”. Okazuje się, że można wykonać je nawet we własnej łazience!

Zobacz też inne propozycje: Włosy ombre

Ombre hair - zrób to sama!Ombre hair - zrób to sama!

Fot. pin4fun6927.blogspot.com

Ombre hair to pomysł na kilkutonowe farbowanie gdzie zamiast różnicować włosy pasemkami, stopniujemy barwę od nasady po końce. Im dłuższy i pełen niuansów ten proces cieniowania, tym efekt jest ciekawszy, ale prostą wersję “ombre hair” polegającą na rozjaśnieniu końcówek nietrudno wykonać samemu.

Co będzie nam potrzebne?

  • Utleniacz do włosów
  • Farba w wybranym blond odcieniu (w zależności od pozostałych włosów wybierze tonację popielatą bądź złotą)
  • Folia aluminiowa

1. Przygotuj ulteniacz wedle opisu na opakowaniu. Podziel włosy na kilka sekcji i nałóż go na ostatnich 10 cm włosów każdej sekcji. Pamiętaj aby robić to spontanicznie bo kolor nie powinien odcinać się równą linią – warto pędzlem na granicy między utleniaczem a naturalnymi włosami porobić skośne smugi.

2. Wetrzyj ulteniacz w końcówki pas mi zawiń każdą sekcje w oddzielne sreberko.

3. Po ok. 20 minutach usuń folię i opłucz końcówki wodą a następnie wysusz je suszarką o jak najchłodniejszym strumieniu powietrza.

4. Powtórz użycie ulteniacza, z tym że tym razem zacznij nakładać go ok. 5-10 cm wyżej (zależnie od długości włosów) niż poprzednio i pokryj nim włosy aż do końcówek. Tym razem nie wcieraj już preparatu zbyt mocno – efekt ma być subtelniejszy. Zawiń poszczególne sekcje w oddzielne folie i wyczekaj kolejne 20 minut.

5. Usuń folie i umyj włosy.

6. Przygotuj wybraną blond farbę i nałóż ją na całe utlenione parte włosów, najwięcej uwagi skupiając na samych końcówkach. Pozostaw farbę na 20 minut i spłucz.

7. Umyj dokładnie włosy i nałóż głęboko odżywiająca maskę, szczególnie wcierając ją w końcówki. Odczekaj 10 minut, spłucz i przed suszeniem wetrzyj jeszcze w jasne końce olejek araganowy lub jedwab do włosów.

Ombre hair - zrób to sama!

fot. 3 - am.new-u-eye.us
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Świetne :) sama muszę takie zrobić ;)