POLECAMY

Rudy znów wraca do łask! Jakie odcienie będą modne w tym sezonie?

Masz ochotę na ten kolor? Odkryj odcień dla siebie i ufarbuj się na rudo!
Joanna Futkowska / 8 miesięcy temu
Rudy znów wraca do łask! Jakie odcienie będą modne w tym sezonie? fot. FREE

Rudy to wymagający kolor. W naturze nie występuje zbyt często (ma go 1-2% ludzi). Rude włosy są wyraziste i zmysłowe, dodają seksapilu, przyciągają uwagę. Podkreślają też niebieski lub zielony kolor tęczówek, a wtedy ich barwa wydaje się bardziej intensywna.

Fokus na trend! Rudy kolor włosów

Ale uwaga! Rudy kolor włosów podkreśla wszelkie zaczerwienienia, rozszerzone naczynka, przebarwienia, zmiany trądzikowe. Dlatego z rezerwą powinny do niego podejść osoby z takimi niedoskonałościami. Będę musiały zawsze pamiętać o makijażu tuszującym te mankamenty.

Bardzo ważny jest właściwy dobór odcienia rudości – trzeba go dobrać do karnacji. Najlepiej w rudym kolorze włosów wyglądają osoby z bardzo jasną, mleczną skórą. Nic dziwnego, przecież naturalni rudzielcy mają właśnie takim kolor cery. 

Jaki odcień rudości wybrać, by kolor była trafiony?

Rudy rudemu nie równy. To kolor włosów, który stwarza wiele możliwości i oferuje dużą różnorodność. Odcieni jest wiele, co daje możliwość dopasowania odpowiedniej barwy do różnych typów urody.

  • Miedź – to kolor, w którym przeważają jasne złote i pomarańczowe tony. Jasna miedź idealnie pasuje do jasnej karnacji. Podkreśla jej mleczny odcień.  Złociste rudości świetnie prezentują się wspaniale na puklach i lokach. Ciemniejszy odcień miedzianego dobrze wygląda również przy średniej, brzoskwiniowej karnacji.
  • Truskawkowy blond – łączy w sobie jasny blond i intensywną czerwień.  Taki odcień idealnie pasuje do alabastrowej, lekko zaróżowionej cery. Ale można go ocieplić złotymi i miedzianymi refleksami, zmierzającymi w kierunku różowego koloru i w ten sposób można go dopasować nawet do ciepłej brzoskwiniowej karnacji. 
  • Tycjan – intensywny, ciemnorudy z domieszką czerwieni. To kolor dla osób z idealnie gładką cerą. Stwarza mocny kontrast między włosami a jasną skórą.   Najbardziej odpowiedni będzie dla osób o jasnej karnacji, o ciepłym odcieniu.Najlepiej wygląda przy ciemnej oprawie oczu. 

  • Kasztan – to kolor łączący w sobie odcienie brązu i rudości. Jest ciepły i głęboki, dlatego sprawdza się przy ciepłej tonacji cery. Świetnie wygląda przy śniadej karnacji, dobrze też współgra z cerą oliwkową. Nieźle również prezentuje się przy cerze jasnej, ale chłodnej.
  • Mahoń – zdecydowany, głęboki kolor, który dobrze komponuje się ze średnią i ciemną karnacją. To kolor dla kobiet z natury ciemnowłosych, Wymaga też wyrazistej oprawy oczu – naturalnej lub uzyskanej za pomocą makijażu.
  • Czerwień dobrze współgrają z oliwkową cerą, ale bez rumieńców. Najlepiej będą w nich wyglądały panie o średniej tonacji skóry, bo przy ciemnej czerwień nie najlepiej się prezentuje.

Więcej kosmetycznych hitów:

6 kosmetyków, dzięki którym twoje brwi nabiorą wyrazu. Dowiedz się co potrafią!
Puder mineralny idealnie tuszuje niedoskonałości i wyrównuje koloryt skóry. Wypróbujcie go koniecznie!
7 kosmetyków, dzięki którym twoja cera będzie olśniewająca

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)