Nafta kosmetyczna - pielęgnacyjny hit czy kit fot. FREE

Nafta kosmetyczna - pielęgnacyjny hit czy kit

Używałyście jej już kiedyś?
Małgorzata Machnicka / 10.06.2015 05:30
Nafta kosmetyczna - pielęgnacyjny hit czy kit fot. FREE
Co to jest nafta kosmetyczna? To parafina (Paraffinum Liquidum) w formie ciekłej pozyskiwana jest w procesie wielokrotnej destylacji z ropy naftowej, torfu, smoły węgla brunatnego, smoły łupkowej. Brzmi groźnie, jednak kosmetyk znany jest od dziesiątek lat i niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem w pielęgnacji włosów. Zapytajcie swoje mamy lub babcie czy używały kiedyś nafty kosmetycznej - z pewnością powiedzą, że tak.

Nafta kosmetyczna posiada niesamowite właściwości pielęgnacyjne, ułatwia rozczesywanie i sprawia, że włosy się nie elektryzują. Wspomaga także leczenie łupieżu. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilkanaście rodzajów naft - jedne z nich zawierają dodatkowo olejek rycynowy, inne wyciąg z pokrzywy lub witaminy E i A.

Nafta kosmetyczna przeznaczona jest do wszystkich rodzajów włosów - najlepiej jednak sprawdza się na tych suchych, matowych i puszących się.

Jak używać nafty kosmetycznej?

Niewielką ilość kosmetyku wcieramy najpierw w skórę głowy, a następnie rozprowadzamy ją na całej długości włosów. Pozostawiamy na 10 minut i zmywamy delikatnym szamponem - płuczemy włosy kilkukrotnie bo nie jest łatwo ją zmyć.

Nafta kosmetyczna - czy działa?

Nafta kosmetyczna tworzy na powierzchni włosów szczelną barierę ochronną, która zabezpiecza przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a przede wszystkim przed utratą wilgoci z włosów. Dzięki temu stają się gładkie, błyszczące i bardziej elastyczne. Należy jednak pamiętać, że sama nafta kosmetyczna nie ma właściwości odżywczych. Dlatego właśnie dodaje się do niej różne składniki, które "podbijają" jej dobroczynne działanie.

Nafta kosmetyczna dostępna jest w aptekach i kosztuje mniej więcej 5-7 złotych. Macie już jakieś swoje doświadczenia z tym kosmetykiem?

Więcej o pielęgnacji włosów: