POLECAMY

Elektryzujące się włosy to zmora prawie każdej z nas. Wiemy, jak temu zaradzić!

Znamy na to 5 sposobów!
Elektryzujące się włosy to zmora prawie każdej z nas. Wiemy, jak temu zaradzić! fot. FREE

Zimą nasze włosy są szczególnie narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, które bezpośrednio powodują ich przesuszenie. W kontakcie z czapką, którą zakładamy i wkładamy nawet kilka razy dziennie, te suche włosy zaczynają się puszyć. Aby skutecznie zapobiegać elektryzowaniu się włosów musimy działać kompleksowo, zaczynając od prawidłowej pielęgnacji włosów, a kończąc na ich odpowiedniej stylizacji.

7 najmodniejszych trendów we fryzurach na 2017 rok

1. Zacznij od właściwego mycia włosów

Pielęgnację włosów zacznij oczywiście od odpowiedniego mycia. Odpowiedniego tzn. dokładnego, który usunie wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone na włosach. Pamiętaj przy tym o masażu skóry głowy, który poprawi krążenie krwi. Stosuj szampony, które nie obciążają włosów, a dobrze je nawilżają. Warto zwrócić uwagę, czy nie zawierają SLS-ów, które dodatkowo potęgują elektryzowanie się włosów.

2. Bez odżywki ani rusz!

Każde mycie włosów zakończ nałożeniem odżywki. Wymiennie raz na tydzień możesz zastosować  maskę do włosów. Używaj kosmetyków, które wymagają spłukiwania, twoje włosy nie będą wtedy przeciążone. Włosy pod czapką mają i tak większą tendencję do przetłuszczania się, więc nie trzeba ich dodatkowo obciążać kosmetykami. Staraj się wybierać odżywki i maski, które mają za zadanie nawilżyć włosy.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

3. Susz włosy, ale ich nie przesuszaj

Zimą trudniej zrezygnować z suszarki, co zrozumiałe. Pamiętaj jednak, aby używać jej w odpowiedni sposób. Najlepiej używać suszarki z funkcją jonizacji powietrza, która zapobiega puszeniu się włosów. Jeśli jednak takiej nie posiadasz, ogranicz suszenie włosów gorącym powietrzem. Lepiej poświęcić te 3 minuty więcej susząc włosy chłodnym powietrzem, niż później zmagać się z niekontrolowanym afro na głowie.

4. Stop plastikom

Odłóż na bok szczotki i grzebienie wykonane z plastiku – wzmagają elektryzowanie się włosów. Zimą sięgnij po drewniane szczotki z naturalnego włosia i grzebienie z szerokim rozstawem zębów z naturalnych surowców (drewno, masa rogowa).

5. Kosmetyki przeciw elektryzowaniu się włosów

Fryzjerskim patentem na poskromienie „latających” włosów jest delikatne spryskanie ich lakierem do włosów. Pomocne mogą okazać się także lekkie olejki do włosów oraz spraye wygładzające, które najpierw rozprowadzamy w dłoniach, a następnie przeciągamy nimi całą długość włosów zaczynając 10 centymetrów od ich nasady.

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Jonizacja świetnie działa na to! Odkąd zmieniłam suszarkę a nowa od Panasonic posiada tę właściwość to i włosy dużo mniej się elektryzują i wyglądam wreszcie jak człowiek bez żmudnych prób okiełznania włosów kosmetykami.