Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: 5 największych trendów

Modna grzywka wiosna lato 2022 prosta grzywka fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Modna grzywka w sezonie wiosna-lato 2022? Równo ścięta, w wersji mini lub dłuższa, nadająca romantycznego looku. Właśnie w takich odsłonach najczęściej przewijała się na wybiegach. Będzie tradycyjnie i symetrycznie, co nie znaczy, że nudno. Zobacz modne propozycje fryzur z grzywką, które sprawią, że zamarzysz o ostrym cięciu.
/ 11.03.2022 13:49
Modna grzywka wiosna lato 2022 prosta grzywka fot. ImaxTree/ AgencjaFree

W sezonie wiosna-lato 2022 będzie krótko i na temat. Studiując raporty z branży beauty można dostrzec jeden, dominujący trend — krótkie cięcia. Modny będzie nie tylko bob we wszystkich możliwych wersjach, ale też fryzury w wersji mikro i najlepiej z grzywką. Idziemy na całość i ścinamy włosy maksymalnie. Jeśli od dawna marzyłaś o spektakularnej metamorfozie, teraz masz okazję zaszaleć. W końcu nic tak diametralnie nie zmienia wyglądu jak grzywka. W każdej możliwej wersji. Zobacz, jaką formę przybiera modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022.

Spis treści:

  1. Prosta grzywka
  2. Dłuższa grzywka
  3. Kolorowa grzywka
  4. Krótka grzywka
  5. Mikro grzywka

Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: prosta grzywka 

Grzywka, pod tzw. linijkę to jeden z czołowych trendów. Przewijała się m.in. na wybiegu Genny, Lauricii, Blumarine i Valentino. Każdy z nich miał na nią swój sposób. O ile na pokazie Genny mogłyśmy zobaczyć prostą, wygładzoną wersję, o tyle Valentino nadał jej objętości i wymodelował na grubej szczotce, przez co nabrała awangardowego, retro looku.

Grzywka - jak dopasować ją do kształtu twarzy? Poznaj wszystkie rodzaje grzywek

Modna grzywka wiosna lato 2022 prosta grzywkafot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: dłuższa grzywka

Dłuższa grzywka z przedziałkiem pośrodku to kolejny mocny trend, który przewijał się na pokazach. Tego typu uczesanie jest bardzo uniwersalne i pasuje dosłownie każdemu. Dodatkowym plusem jest duża możliwość stylizacji – możesz podkręcić ją lokówką, wygładzić żelem lub podpiąć wsuwkami i wygładzić żelem. Bardzo uniwersalna opcja.

Modna grzywka wiosna lato 2022: dłuższa grzywkafot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: kolorowa grzywka

Długa grzywka zaczesana na bok z końcówkami w kolorach tęczy to propozycja dla odważnych i lubiących bawić się modą. Taka futurystyczna wersja dominowała szczególnie na pokazie Nakazato, który neony zmiksował z platynowym blondem.

Platynowe włosy - komu pasują i jak je pielęgnować? 10 najmodniejszych fryzur w tym stylu

Modna grzywka wiosna lato 2022 kolorowa asymetryczna grzywkafot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: krótka grzywka

Krótka grzywka tzw. baby bangs znowu ma swoje 5 minut. Do takiego cięcia najlepiej pasuje krótka, postrzępiona grzywka tzw. pazurki lub dłuższa zaczesana na bok. My jednak zgodnie z zaleceniami projektantów będziemy trzymać się pierwszej wersji. Grzywka w takim stylu wyszczupla twarz, dlatego będzie dobra dla osób o okrągłym kształcie twarzy. Decydując się na taką fryzurę, zaopatrz się w pastę teksturyzującą lub puder do włosów oraz dobry lakier utrwalający.

Modna grzywka wiosna lato 2022 krótka grzywkafot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modna grzywka na sezon wiosna-lato 2022: mikro grzywka

Ultra krótka grzywka (micro bangs) z delikatnym „pazurem” to kolejny hit nadchodzących miesięcy. Odważne i stylowe cięcie. Taką fryzurę możesz stylizować na wiele sposobów np. idąc śladem Sergio Hudsona uformować na środku mały szpic, gładko zaczesać na bok lub całkowicie pozostawić w nieładzie.

Modna grzywka wiosna lato 2022 bardzo krótka grzywkafot. ImaxTree/ AgencjaFree


Czytaj także:
Jak szybko zapuścić włosy? Sprawdzone sposoby, dzięki którym będą szybciej rosły
Jak zagęścić włosy? Domowe sposoby i zabiegi na wypadanie włosów
Modne kolory włosów na sezon wiosna-lato 2022: 5 koloryzacji, które będą hitem

Redakcja poleca

REKLAMA