Piękny odcień blondu fot. Adobe Stock

Masz brzydki kolor blondu? Ten trik w 5 minut przywróci im słomkowy odcień

Aby cieszyć się pięknym kolorem blondu wystarczą odżywki koloryzujące - różowa i fioletowa oraz 5 minut wolnego czasu. To wystarczy, aby mieć modną fryzurę.
Małgorzata Machnicka / 02.07.2020 11:15
Piękny odcień blondu fot. Adobe Stock

Wszystkie farbowane blondynki wiedzą, że utrzymanie idealnego koloru włosów nie należy do najłatwiejszych zadań. Co prawda, na rynku istnieje całe mnóstwo produktów, które pozwalają przetrwać między kolejnymi wizytami u fryzjera lub samodzielnym farbowaniem, ale po pierwsze nie muszą odpowiadać wszystkim blondynkom, a po drugie nie na wszystkich odcieniach efekt jest taki sam.

Są to głównie fioletowe szampony, płukanki i odżywki, które owszem, schładzają odcień blondu, ale na niektórych odcieniach (głównie karmelowych blondach i tych, które wpadają w rudości) sprawiają, że zyskują mało atrakcyjny, ziemisty kolor. Jeśli zauważyłaś taką tendencję u siebie, to znaczy, że powinnaś do fioletowej maski dodać... inny kolor. Najlepiej róż. Dlaczego?

Różowe tony zawsze nadają blondom szampańskich, opalizujących refleksów. Tak to działa w trwałych i półtrwałych farbach do włosów, zadziała więc również w postaci maski - skoro fiolet zbyt mocno je wychładza, to róż powinien to zbalansować. Jaki efekt powinnaś uzyskać? Powstanie kolor przypominający truskawkowy blond.

Prosty trik na piękny odcień blondu

Potrzebna będzie ci fioletowa i różowa odżywka koloryzująca do włosów. Dostaniesz je w większości drogerii. My używałyśmy tych marki Davines, ale znajdziesz je również w ofercie Maria Nila czy tańszej marki Joanna (są dostępne za 10-12 złotych).

W miseczce wymieszaj odżywki w proporcji 2:1 (2 porcje fioletowej i 1 porcja różowej) i dokładnie wymieszaj.

Nałóż mieszankę na włosy i pozostaw na 5-7 minut - jeśli przekroczysz 10 minut, efekt na bardzo jasnych włosach może być zbyt mocny. Spłucz letnią wodą i wysusz włosy tak jak zwykle.

Koloryzujące odżywki wpływają pozytywnie nie tylko na kolor włosów, ale również na ich kondycję - mają mnóstwo cennych składników, które regenerują i odżywiają włosy. 

Niestety, ten trik ma pewną wadę - efekt nie jest na stałe. Utrzymuje się do 2-3 myć, a jeśli myjesz włosy codziennie, musisz powtarzać ten zabieg przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Więcej o pięknych włosach:
Krople żołądkowe na włosy to hit w pielęgnacji
Jak szybko zapuścić włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)