Krople żołądkowe na włosy fot. Adobe Stock

Krople żołądkowe na włosy to najnowszy hit w pielęgnacji. Jak je stosować?

Krople żołądkowe regularnie stosowane na skórę głowy i włosy, pobudzają je do wzrostu. Należy jednak pamiętać, by wybierać te zawierające wyłącznie ziołowe składniki.
Małgorzata Machnicka / 29.06.2020 12:55
Krople żołądkowe na włosy fot. Adobe Stock

Krople żołądkowe, w połączeniu z krótkim masażem skóry głowy, potrafią wzmocnić włosy i pobudzić je do wzrostu. Należy pamiętać, że tak jak wszystko, mogą uczulać - przed pierwszym użyciem wykonaj próbę uczuleniową. 

Jak wybrać krople żołądkowe do stosowania na włosy? 

Krople żołądkowe to nic innego jak mieszanka ekstraktów z różnych ziół. Uwaga! Niektóre z produktów mogą zawierać alkohol, który podrażnia i przesusza skórę głowy. Przy wyborze kropli żołądkowych zawsze zwracaj uwagę na skład. 

Musisz również liczyć się z tym, że niektóre składniki kropli jak np. dziurawiec czy ekstrakt z gorzkiej  pomarańczy mogą fotouczulać. Nie powinno się ich stosować przed długą ekspozycją na słońce, aby nie doprowadzić do trudnych do leczenia podrażnień i przebarwień. 

Cenne składniki:

 • dziurawiec, który działa przeciwzapalnie, a dodatkowo wzmacnia cebulki włosów i stymuluje ich wzrost,
 • korzeń goryczki żółtej, który działa odkażająco,
 • mięta pieprzowa, która łagodzi podrażnienia, pomaga w walce z łupieżem, a dodatkowo przyjemnie chłodzi,
 • korzeń lukrecji i bobrek trójlistkowy, które hamują wypadanie włosów,
 • rumianek, który łagodzi i koi podrażnienia,
 • gorzka pomarańcza, która ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne,
 • kozłek lekarski, który działa reguluje wydzielanie sebum.

Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe mają wysokie stężenie składników aktywnych. Aby stosować je na włosy, należy je rozcieńczyć najlepiej w proporcji: 3 krople preparatu na 10 ml wody. Taka mieszanka nie tylko nie powinna podrażniać wrażliwej skóry głowy, ale ma też dodatkowy plus - kosmetyk nie będzie miał tak intensywnego zapachu, który krótko mówiąc, nie należy do najprzyjemniejszych.

Krople żołądkowe na włosy należy stosować jako wcierkę - aplikuj ją przede wszystkim w skórę głowy. Jeśli przelejesz mieszankę do butelki z atomizerem, możesz spryskać nią całe włosy.

Wcierkę z kropli żołądkowych po nałożeniu zostaw na około 1-2 godziny i umyj włosy. Jeśli trudno ci ją spłukać, zastosuj szampon przeciwłupieżowy. 

Jak często stosować krople żołądkowe na włosy? Wystarczy 2 razy w tygodniu, jeśli myjesz codziennie włosy, albo co 2-3 mycie. 

Efekty stosowania kropli żołądkowych na włosy

W stosowaniu kropli żołądkowych na włosy trzeba być cierpliwym. Pierwsze efekty zobaczysz po około 6 tygodniach regularnej aplikacji. 

 • Włosy zostają pobudzone do wzrostu - szybciej rosną i się zagęszczają,
 • włosy o wiele mniej się przetłuszczają,
 • skóra głowy staje się nawilżona, odświeżona a wszelkie podrażnienia złagodzone,
 • znika problem łupieżu,
 • zahamowane zostaje wypadanie włosów.

Więcej o pięknych włosach:
Kozieradka na włosy - jak ją stosować?
Jak aplikować siemię lniane na włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/01.07.2020 13:40
Pierwszy raz o tym słyszę :P Na porost włosów używam wcierki z kaminomoto, która świetnie się u mnie sprawdza. Kończę już drugie opakowanie i z pewnością zakupię kolejne ;)