jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów fot. Adobe Stock, Yakobchuk Olena

Jaki szampon stosować po keratynowym prostowaniu i jak dbać o włosy po zabiegu?

Keratynowe prostowanie włosów nie traci na popularności i nadal jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w salonach fryzjerskich. Włosy po nim są lśniące, proste, jedwabiście gładkie i miękkie. Aby jednak piękny efekt utrzymał się jak najdłużej, warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji. Jaki szampon stosować po keratynowym prostowaniu i czego unikać po zabiegu? Odpowiadamy.
/ 07.07.2022 06:18
jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów fot. Adobe Stock, Yakobchuk Olena

Keratynowe prostowanie włosów zwane inaczej brazylijskim prostowaniem włosów, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet na całym świecie. Polega on na wtłoczeniu w pasma keratyny — białka, który je wygładza i uzupełnia w nich ubytki. Poza zabiegu są lśniące, nawilżone, proste i co najważniejsze – nie puszą się przy wilgoci. Keratynowe prostowanie włosów szczególnie polecane jest w przypadku, kiedy włosy są suche, matowe, zniszczone i łamliwe. Dzięki właściwej pielęgnacji, efekty mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy.

Spis treści:

  1. Jaki szampon stosować po keratynowym prostowaniu włosów?
  2. Szampon po keratynowym prostowaniu - czego nie może zawierać?
  3. Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Jaki szampon stosować po keratynowym prostowaniu włosów?

Włosy po keratynowym prostowaniu wymagają zupełnie innej pielęgnacji, niż do tej pory. Przede wszystkim, powinnaś zainwestować w profesjonalne kosmetyki, dzięki którym dłużej pozostaną proste i pełne blasku. Najcenniejszym składnikiem w szamponach po zabiegu brazylijskiego prostowania włosów jest keratyna oraz naturalne oleje. Zaleca się również stosowanie całej serii produktów — szamponu, odżywki i maski. Będą się one wzajemnie uzupełniać, co znacznie wzmocni efekt. 

Kremowanie włosów - łatwy i szybki sposób na lśniące włosy. Na czym polega i jak to robić?

Delikatne szampony do włosów po keratynowym prostowaniu fot. Szampon do włosów OGX Brazilian Keratin Therapy, cena: ok. 40 zł; Szampon do włosów Cocochoco, cena: ok. 40 zł; Szampon podtrzymujący efekt wygładzenia Alfaparf Keratin Therapy Maintenance, cena: ok. 50 zł; Szampon do włosów Montibello Morphosse, cena: ok. 65 zł; Szampon do włosów BIOVAX Phyto Keratin, cena: ok. 30 zł; Szampon do włosów Fanola Keraterm, cena: ok. 90 zł/materiały prasowe

Szampon po keratynowym prostowaniu – czego unikać?

Źle dobrany szampon może całkowicie zniszczyć efekty zabiegu. Przed zakupem uważnie czytaj składy produktów i unikaj tych, które na liście mają alkohol, silikony i parabeny — mogą wypłukać keratynę. Należy również odstawić na bok szampony silnie oczyszczające, ziołowe oraz przeciwłupieżowe.

Domowe maski na porost włosów - 9 sprawdzonych przepisów z prostych składników

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, na trwałość efektu po zabiegu mają również inne czynniki. O tym należy pamiętać:

  • po zabiegu nie można myć włosów przez 2-3 doby;
  • tuż po zabiegu należy chronić włosy przed wilgocią (unikaj sauny, basenu i siłowni);
  • dwa tygodnie przed zabiegiem i dwa tygodnie po, nie można farbować włosów;
  • do rozczesywania włosów należy używać szczotki z naturalnego włosia;
  • od pierwszego mycia stosować profesjonalne kosmetyki; 
  • nie można szorować ich ręcznikiem ani chodzić spać z mokrymi włosami;
  • włosy należy suszyć średnim nawiewem od góry do dołu.

Czytaj także:
Czerwone włosy - komu pasują, jak pielęgnować i jak utrzymać intensywny kolor?
Rozjaśniacz do włosów - jaki wybrać i jakie daje efekty?