POLECAMY

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg zwany też brazylijskim prostowaniem. Po jego wykonaniu nawet najbardziej matowe i zniszczone włosy stają się gładkie i lśniące. Na czym polega keratynowe prostowanie włosów? Jak dbać o włosy po zabiegu?

keratynowe prostowanie włosów

fot. Fotolia

Komu poleca się keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów poleca się szczególnie osobom, których włosy są zniszczone, matowe, łamliwe, gdy brakuje im blasku, regeneracji i wygładzenia, puszą się i nie dają się ujarzmić. Takie pasma charakteryzują się ubytkami keratyny – naturalnego budulca włosa.

Keratynę tracimy w wyniku nadmiernej stylizacji włosów, kontaktu z promieniami UV, farbowania i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak przebiega keratynowe prostowanie włosów?

W zależności od długości włosów zabieg keratynowego prostowania trwa średnio około 2 godzin.

W pierwszej kolejności fryzjer myje klientce dwukrotnie głowę specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosów. Następnie odsącza włosy ręcznikiem i suszy je, używając średniego nawiewu.

W dalszej kolejności fryzjer nakłada pędzelkiem keratynę, którą należy potrzymać na włosach około 20-30 minut. Na końcu ponownie suszy włosy i bardzo dokładnie prostuje każde pasmo za pomocą prostownicy.

Efekt keratynowego prostowania utrzymuje się średnio od 3 do 5 miesięcy w zależności od rodzaju włosów, częstości mycia głowy i dbania o włosy po zabiegu. Cena zabiegu zależy od ilości użytej keratyny (na ogół 300-600 zł).

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Bezpośrednio po keratynowym prostowaniu włosów nie wolno:

  • przez 2-3 dni myć włosów,
  • do czasu umycia głowy chodzić na basen lub do sauny, by włosy się nie zmoczyły,
  • do czasu umycia głowy wiązać włosów, spinać ich ani zaginać.

Jeśli w tym czasie włosy się zagięły (np. w nocy), należy je wyprostować prostownicą.

Aby efekty keratynowego prostowania utrzymały się jak najdłużej, należy unikać kosmetyków do włosów, które mają w swoim składzie:

  • SLS/SLES (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate),
  • silikony (simethicone, trimethicone, cyclomethicone, cyclopentasiloxane, trimethylsilylamodimethicone, trimethylsiloxysilicates, dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydrolyzed wheat protein, hydroxypropyl polysiloxane, PEG-silikony, amodimethicone, dimethicone, dimethiconol, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone),
  • sól,
  • alkohol (w składzie należy szukać składników z końcówką „alcohol”).

Używanie kosmetyków z tymi składnikami powoduje szybsze wypłukiwanie się keratyny z włosów i tym samym skraca czas utrzymywania się efektów zabiegu!

Sprawdź: Na czym polega laminowanie włosów żelatyną?

Jakich kosmetyków można używać po keratynowym prostowaniu?

Po keratynowym prostowaniu należy używać kosmetyków bez wspomnianych wcześniej składników. Warto by miały one w składzie keratynę, która będzie uzupełniała ubytki we włosach. Polecane są także delikatne kosmetyki do włosów dla dzieci (ale uwaga, tu także trzeba czytać etykiety!).

keratynowe prostowanie włosów kosmetyki

Redakcja poleca kosmetyki do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu: 1. Keratynowa odżywka do włosów, Organique, cena: 52,90 zł/200 ml, 2. Maska keratynowa Loreal Keratin, cena: około 50 zł/200 ml, 3. Odżywka bez spłukiwania keratyna + jedwab, cena: 18,60 zł/200 ml, 4. Szampon Babydream, Rossman, cena: około 3 zł/250 ml, 5. Odżywka do włosów Nawilżenie/Połysk, Stenders, cena: 35,90 zł/250 ml, 6. Szampon Hipp, cena: około 12 zł/200 ml

Sprawdź: Jak słońce wpływa na włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/3 miesiące temu
Najprościej mi było kupić szampon amazon keratin, bo sam zabieg wyszedł ładnie. Kupiłam więc zestaw u fryzjera, dzięki czemu efekt tafli włosów trwa i trwa :)
/4 miesiące temu
Używacie po tym zabiegu ich kosmetyków?
/5 miesięcy temu
Jeśli chcesz mieć idealnie proste włosy to sprawdzi się keratyna winogronowa. Do podkreślenia fal, nawilżenia i eliminacji puszenia - czekoladowa i jabłkowa. Fryzjer powinien ci doradzić jeśli wybierasz się do salonu, który stosuje tę keratynę. Powodzenia!
POKAŻ KOMENTARZE (16)