odrosty, maskowanie, fryzura, włosy fot. FREE

Jak zamaskować odrosty

Nie masz czasu wyskoczyć do fryzjera, a odrost na włosach staje się coraz bardziej widoczny... Oto kilka rad, jak szybko zamaskować odrastające włosy.
/ 07.03.2011 16:10
odrosty, maskowanie, fryzura, włosy fot. FREE
Gdy włosy odrastają, to przez jakiś czas możesz udawać, że jest to zamierzony efekt. Gorzej, gdy na odrostach zaczynają pojawiać się pierwsze siwe pasemka. Zawsze wygląda to trochę niechlujnie i okropnie postarza. Dlatego lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, żeby do kolejnej wizyty w salonie dotrwać z podniesioną głową.

1. Kiedy chcesz ukryć odrosty, dobrze zastanów się nad uczesaniem. Proste, wygładzone włosy, równiutkie grzywki i gładkie upięcia odpadają – wszystko widać jak na dłoni.

Sięgaj raczej po kosmetyki odbijające włosy od nasady, a susząc, ugniataj włosy dłońmi, by powstały fale, odbijające światło w różne strony. Roztrzepuj włosy, by nie tworzyła się wyraźna grzywka.

Jeśli jednak koniecznie chcesz je spiąć, załóż dodatkowo modną szeroką opaskę – ukryje odrosty przy skórze.

2. Jeżeli farbujesz włosy na kolor ciemniejszy od naturalnego, możesz wyrównać ich barwę, sięgając po szampony koloryzujące w saszetkach. Kolor nie będzie może idealny, ale pozwoli zamaskować różnice i utrzyma się przez kilka dni.

Niestety, tego typu szampony rzadko pokrywają siwe włosy. Dlatego przyda ci się maskujący sztyft. Wygląda jak szminka i służy do doraźnego zamalowywania pasemek włosów. Efekt nie jest trwały – zniknie przy pierwszym myciu.

3. Ciemny odrost przy jasnych włosach to trudniejsza sprawa. Gdy różnica nie jest zbyt duża, możesz spróbować oprószyć włosy talkiem lub suchym szamponem. Musisz tylko uważać, żeby go nie przedawkować.

Możesz też sięgnąć po spray rozjaśniający. Pozwala uzyskać kolor nieco jaśniejszy od naturalnego (to rozwiązanie sprawdza się najlepiej przy pasemkach lub blondzie z refleksami).

Który spray rozjaśniający jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl


To ci się przyda:
1. Rozjaśniacz w sprayu Blond reflex (Joanna, 150 ml, 7,50 zł)
2. Sztyft do maskowania odrostów (Golden Rose, 8 zł)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/31.03.2017 22:04
Ale dyskusja o tym Lorealu! Chyba muszę wypróbować ;O
/31.03.2017 22:04
Ja też znam ten sprey z Loreala! akurat moja przyjaciółka używa do czarnych i nie spodziewałam się, że jest aż taki dobry, puki nie zobaczyłam na własne oczy jak sobie nim psika na włosy
/31.03.2017 22:02
gdzie kupujecie ten spray na odrosty?
POKAŻ KOMENTARZE (7)