Jak wykonać próbę uczuleniową przed farbowaniem włosów?

Aby uniknąć podrażnień, wysypki czy wzmożonego wypadania włosów, przed nałożeniem farby do włosów powinniśmy wykonać próbę uczuleniową. Jak to zrobić?

farbowanie

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Chciałabym wykonać próbę uczuleniową przed nałożeniem farby do włosów. Jak to zrobić? Wiem, że powinnam wykonać ją 48h przed farbowaniem, ale czy po otwarciu farby nie zmarnuje się ona do czasu, gdy jej użyję?

Pozdrawiam,

Pytajka.

Zobacz też: Czy produkty kuchenne działają na włosy tak jak sklepowe kosmetyki?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Próbę uczuleniową przed nałożeniem farby rzeczywiście powinno wykonywać 48h przed farbowaniem. Najlepiej wykonać ją za uchem, poniżej linii włosów na szyi lub w zgięciu łokcia. Farby najczęściej składają się z dwóch komponentów: tubki z farbą oraz buteleczki
z aktywatorem w odpowiednim stężeniu.

W celu wykonania próby uczuleniowej otwieramy tubkę z farbą i wyciskamy bardzo małą jej ilość (ok. 0,5 cm), a resztę szczelnie zakręcamy. To samo robimy z aktywatorem. Oba komponenty mieszamy  i nanosimy na wybrane miejsce za pomocą pędzelka lub ręki, ale należy pamiętać o nałożeniu rękawiczek ochronnych. Po upływie 10 minut zmywamy.

Jeśli reakcja uczuleniowa ma wystąpić, to wydarzy się to od razu po nałożeniu farby. Gdy poczujemy swędzenie lub pieczenie, należy natychmiast zmyć farbę i nie używać jej w przyszłości do farbowania włosów.

Szczelnie zakręcona tubka z farbą i buteleczka z aktywatorem nie zniszczą się przez następne 48h i spokojnie możemy ich użyć do farbowania. Najlepiej przechowywać takie produkty w zacienionym miejscu i temperaturze pokojowej.

Zobacz też: Jak przyspieszyć proces wysychania włosów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)