POLECAMY

Jak pielęgnować włosy blond

Włosy blond i rozjaśniane wymagają szczególnej ochrony, by zachowały piękny kolor i pozostały lśniące. Poznaj zasady pielęgnacji włosów blond!
Jak pielęgnować włosy blond fot. Medium

- Dodawaj blasku.
Rozjaśniane włosy częściej niż inne tracą połysk. Dlatego sięgaj po szampony do włosów farbowanych (najlepiej te przeznaczone dla blondynek). Zawarte w nich składniki silnie regenerują i nawilżają włosy, dodają blasku, chronią kolor.- Regularnie, 1–2 razy w tygodniu, używaj szamponów z chłodnymi pigmentami (fioletowe lub niebieskie). Świetnie dbają o kolor, chronią go przed zżółknięciem i płowieniem.- Raz w tygodniu myj włosy szamponem głęboko oczyszczającym (clarifying shampoo). Usunie z nich chlor i metale ciężkie odpowiedzialne za utratę połysku i szary lub zielonkawy odcień.- Intensywnie nawilżające maski i odżywki nakładaj na całą długość włosów. To konieczność – jasne włosy szybko ulegają przesuszeniu.- Przy prostowaniu włosów farbowanych pomocne będą urządzenia z regulacją temperatury (niższa jest zdecydowanie łagodniejsza dla koloru).
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Jaki to jest kolorek ? Może ktoś pomoże...
/9 lat temu
Tak, ale nie każdemu jest dobrze w zimnym blondzie. Ja uwielbiam popielate blondy poziomu 9 ostatecznie 10, ale jestem wiosną i niestety powinnam wybierać złote. A zrobić piękny złoty to jeszcze większe sztuka niż chłodna popiel. Naturalnie mam jasny, ale zimny blond o słonecznym poblasku.