POLECAMY

Idealny kolor włosów dla ciebie!

Sprawdź, jaki kolor włosów najbardziej ci pasuje!
Idealny kolor włosów dla ciebie! fot. ONS

1. Naturalny kolor włosów

Oprócz koloru oczu i odcienia karnacji jest to jeden z najważniejszych czynników definiujących nasz typ urody.
- Najbardziej naturalna jest zmiana oryginalnego koloru włosów o dwa-trzy tony (nie ma znaczenia, czy przyciemniasz, czy rozjaśniasz włosy). Wtedy kolor włosów będzie nadal pasował do barwy oczu i odcienia skóry.
- Na naturalnych włosach świetnie będzie wyglądać dyskretna zmiana koloru na kilku zaledwie pasemkach.

2. Odcień karnacji
Może być chłodny lub ciepły, niezależnie od tego, czy jest jasny, czy odrobinę ciemniejszy. Jeśli chcesz wyglądać naturalnie, pozostań w swojej tonacji kolorystycznej.
- Ciepły jest wtedy, kiedy twoja skóra ma w sobie odcienie pomarańczowego lub żółci (często masz też brązowe oczy i ciemniejsze brwi). Przy ciepłej barwie cery postaw na farby w odcieniach miodowych blondów, karmelowych brązów, miedzianych rudości, na kolory mlecznej czekolady i ciemnobrązową czerń.
- Chłodny koloryt oznacza delikatną cerę z różowym pigmentem (często towarzyszą jej szare włosy i błękitne oczy). Przy chłodnym typie urody masz do wyboru platynowe, piaskowe i beżowe blondy, chłodne orzechowe brązy, odcienie kakao, ciemnoczerwoną rudość i czerń z nutą fioletu. To tylko podpowiedź. Oczywiście ostateczna decyzja może być bardziej złożona (na wybór odcienia włosów wpływa nie tylko odcień skóry i kolor oczu, ale też twój styl).

3. Brwi
Ich kolor jest bardzo ważny. Jeśli chcesz być sexy blondynką z czarnymi brwiami w stylu Madonny z lat 80. – OK, ale to nie wygląda naturalnie, jest rodzajem przebrania.
- Zawsze farbując włosy, dobrze jest pomyśleć o dopasowaniu do nich koloru brwi. Tak robi np. Jennifer Lopez, Christina Ricci, Halle Berry.
- Jeśli chcesz być blondynką, rozważ rozjaśnienie brwi (może zrobić to fryzjer przy okazji koloryzacji). Jasne włosy dobrze wyglądają z brwiami nieco od nich ciemniejszymi (ale nie powinny być zbyt ciemne, np. czarne, jeśli zależy ci na naturalnym wyglądzie).
- Jeśli natomiast masz bladą karnację i jasną oprawę oczu, a decydujesz się na ciemniejszy odcień włosów – koniecznie przyciemnij brwi (henną, makijażem permanentnym lub po prostu mocniejszym makijażem). Ciemne włosy dobrze wyglądają z brwiami w zbliżonym odcieniu.

4. Sezonowa zmiana
Latem i zimą zmienia się odrobinę odcień naszej karnacji (związane jest to z opalenizną, ale też z rodzajem dziennego światła).
- Latem najlepiej rozjaśnić włosy o jeden–dwa odcienie lub zdecydować się na rozjaśnienie kilku pasm na topie fryzury.
- Jesienią i zimą, kiedy skóra jest stosunkowo blada, a światło mało korzystne, lepiej wyglądamy, przyciemniając włosy (jednak nie więcej niż o dwa tony). Wtedy też na włosach dobrze prezentują się odcienie chłodne, z błękitnym i fioletowym pigmentem.

Ekstrarada
Cienkie włosy idealnie wyglądają w jasnym odcieniu blondu i w naturalnych brązach. Kręconym najlepiej zrobi ich własny kolor (który warto wzmocnić tonerem, bo suche z natury włosy mają zwykle mało blasku). Grubym natomiast warto nadać kolor, np. któryś z naturalnych odcieni brązu.


Joanna Winiarska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (39)
/8 lat temu
siema:* Nie wiem na jaki kolon ma sobie farbnac wlosy. Jestem blądynką mam ciemnobrązowe oczy,i jasna cere..:**
/8 lat temu
Cześć,mam niebieskie oczy i jasną cerę.Czy złoty bląd będzie mi pasować.?
/8 lat temu
Mam ciemno brązowe włosy z domieszką rudego.Nie farbowane.niebieskie oczy.Jasna cera nawet bardzo jasna cera.I niestety piegi.Jaki kolor byłby dla mnie idealny naturalny czy może inny bardzo chcialabym pofarbowac włosy tylko nie wiem na jaki kolor.
POKAŻ KOMENTARZE (36)