Fale robione lokówką - krok po kroku

Marzy ci się romantyczna fryzura w postaci delikatnych fali, ale nie wiesz jak ją wykonać? Obawiasz się, że fale będą za mocno skręcone lub nietrwałe? Z naszą pomocą nauczysz się samodzielnie wykonywać taką fryzurę - potrzebujesz tylko lokówki stożkowej, grzebienia oraz lakieru do włosów.
/ 30.07.2013 11:45

Delikatne fale lokówką - krok 1.

Świeżo umyte i wysuszone włosy podziel na dwie części. Dla wygody wykonywania fryzury możesz spiąć część włosów spinką.

Włącz lokówkę stożkową i wybierz odpowiednią temperaturę.

Dostosuj temperaturę lokówki do kondycji twoich włosów i ich podatności na kręcenie. Im bardziej zniszczone lub podatne na kręcenie są twoje włosy, tym temperatura może być niższa.

Kręcenie włosów zacznij od środka głowy następnie przechodząc do tylnej części. Włosy kręć pasmo po paśmie. Nakręcaj pasma od nasady włosów na grubszą części lokówki przechodząc delikatnie ku jej cieńszej części. Uzyskasz wtedy efekt lekkich, naturalnych loków.

Jeśli chcesz uzyskać efekt dużej ilości małych loków, dziel włosy na mniejsze pasma i nakręcaj je na lokówkę w jej cieńszej części (mniej więcej od połowy jej długości).

Polecamy: Top knot krok po kroku

Delikatne fale lokówką - krok 2.

Przednie pasma włosów nakręcaj na lokówkę wyjątkowo starannie. To one będą odpowiedzialne za finalny efekt fryzury.

Zależnie od pożądanego efektu, przednie pasma możesz kręcić od nasady włosów, wtedy uzyskasz efekt push-up w górnej części włosów, lub kilka centymetrów od nasady – loki będą wtedy bardziej naturalne.

Zobacz także: Ogniste sprężynki w hollywoodzkim stylu - krok po kroku

Delikatne fale lokówką - krok 3.

Delikatnie rozczesz loki grzebieniem lub samymi palcami. Następnie chwyć poszczególne pasma i modeluj ich skręt, aby uzyskać efekt naturalnych fal.

Na koniec spryskaj włosy niewielką ilością lakieru do włosów.

Polecamy: Dziewczęco i romantycznie - warkocz krok po kroku

Delikatne fale lokówką - efekt końcowy

Do tak przygotowanej fryzury idealnie pasuje rustykalny wianek. Zamiast wianka możesz wpiąć pojedyncze kwiaty z jednego boku głowy.

Do stworzenia tej fryzury została użyta lokówka stożkowa Curl Create Remington. Fot. Remington

Zobacz, jak samodzielnie wykonać ozdobną opaskę